Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Pariisis toimuvad mari päevad

05.11.2010

Pariisis toimuvad 5.-6. novembril soome-ugri päevad, mille teemaks on sel aastal "Marid - üks Venemaa rahvas: ajalugu, olukord, keeled".

Kavas on ettekanded ja filmiõhtu. Ettekannete teemad hõlmavad mitmeid valdkondi niidu-, mäe- ja idamaride kultuurist, ajaloost ja tänapäevast, kirjakeeltest ja kirjandusest, teatrist ja ooperist kuni uute tehnoloogiate ja marikeelsete internet-lehekülgedeni.

Esinema on kutsutud keele- ja kirjandusteadlasi ning mari kultuuri asjatundjaid Marimaalt, Soomest, Eestist, Ungarist ja Prantsusmaalt.

Filmiõhtul 5. novembril näidatakse Eestis elava mari režissööri Aleksei Aleksejevi dokumentaalfilmi "Sülem", mis räägib idamaridest. Filmile järgneb vestlus režissööriga.

Mari päevade korraldaja on Pariisis asuv soome-ugri keskus ADEFO (Association pour le développement des études finno-ougriennes) koostöös Euroopa ja Euraasia uuringute keskuse INALCO, Pariisi Soome instituudi, Pariisi Ungari instituudi ning Eesti Hõimurahvaste programmiga. ADEFO korraldab soome-ugri päevi juba teist korda, eelmisel aastal tutvustati komi kultuuri.

Fenno-Ugria