Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Üritused 2010

Fenno-Ugria üritused 
Aeg KohtÜritusPartnerid
K 13.01, kell 18.00

Tallinna
Vanalinna Muusikamaja, Uus tn 16c

Udmurdi õhtu, Kuzebai Gerdi 112. sünnipäeva tähistamineUdmurdi selts Ošmeš
N 13.01, kell 16.00ERMi näitusemajaUdmurdi õhtu, Kuzebai Gerdi 112. sünnipäeva tähistamineERM, udmurdi tudengid
N 4.02, kell 18.00Rahvusooperi Estonia kammersaal, Estonia pst 4Pärimusmuusika kontsert, Soome ansambel MeNaiset ja Mordva TooramaSoome Suursaatkond, Soome Instituut
P 7.02, kell 15.00

Tallinna
Vanalinna Muusikamaja, Uus tn 16c

Saami õhtu, külas
Ande Somby Tromsö ülikoolist
Norra Suursaatkond
K, 17.02, kell 16.00Fenno-Ugria Asutus, Süda tn 3-4Jututuba "Soome-ugri rahvaste keeli reguleerivad seadused, keelte õigused ja reaalsus"Andres Heinapuu

P 28.02, kell 15.00

Tallinna
Vanalinna Muusikamaja, Uus tn 16c

Soome õhtu - Kalevala päev

Rahvus-kultuuriseltsid

K 10.03, kell 16.00Fenno-Ugria Asutus, Süda tn 3-4Jututuba "Rahvuskeelne kirjandus ja lugemisharjumus"Soome-Ugri Kirjanduste Assotsiatsioon, Arvo Valton

P 14.03, kell 15.00

Tallinna
Vanalinna Muusikamaja, Uus tn 16c

Ungari rahvuspüha, 1948. a revolutsiooni aastapäev

Eesti Ungari Selts, Eestimaa Ungarlaste Ühendus, Ungari Instituut

K 24.03, kell 16.00Fenno-Ugria Asutus, Süda tn 3-4Jututuba "Soome-ugri tõlked"Soome-Ugri Kirjanduste Assotsiatsioon
K, 14.04, kell 18.00

Tallinna
Vanalinna Hariduskolleegium, 
Vene tn 22

Ersa õhtu - ersa keele päev, külas ansambel "Mordens" 

Ersa seltsid

N, 15.04, kell 18.00Tallinna Matkamaja, Raekoja plats 18Ersa õhtu - ersa keele päev, külas ansambel "Mordens" 

Ersa seltsid

R, 16.04, kell 17.00Eesti Rahva Muuseumi näitustemaja,
J. Kuperjanovi 9
Ersa õhtu - ersa keele päev, külas ansambel "Mordens" 

Ersa seltsid

K, 21.04, kell 18.00

Tallinna
Vanalinna Muusikamaja,
Uus tn 16c

Mari õhtu: mari sangari päev, külas ansambel "Kande Kava" Baškortostanist

Mari seltsid

 

N, 22.04, kell 18.00Tallinna Kinomaja, Uus tn 3Aleksei Aleksejevi film idamaridest "Sülem", ansambel "Kande Kava"Mari seltsid, Aleksei Aleksejev
N, 22.04, kell 20.00KuKu klubi, Vabaduse väljak 8, Tallinn Mari õhtu: ansambel "Kande Kava" ja mari tantsudMari seltsid, tudengid 
R, 23.04, kell 16.00Eesti Rahva Muuseumi näitustemaja,
J. Kuperjanovi 9, Tartu
Mari õhtu: Aleksei Aleksejevi film idamaridest "Sülem", ansambel "Kande Kava"Mari seltsid, tudengid 
N, 22.04, kell 18.00Ingerisoomlaste Liidu maja, Veski 35, TartuMari õhtu: ansambel "Kande Kava"Mari seltsid, tudengid 
K, 12.05, kell 18.00Tallinna
Vanalinna Muusikamaja,
Uus tn 16c
Hooaja lõpuõhtu. Film "Suguvõsa". Lembit Saarsalu ja Olav Ehala.Rahvuskultuuri-seltsid
L, 24.07 kell 20.00Viljandi Folgi Roheline lavaMordva ansambli Mordens kontsertEesti Etno, Viljandi Folk
T, 3.08, kell 20.00Uue Maailma Seltsimaja hoovNadja Utkina ja udmurdi ansambli Azves kontsertUue Maailma Selts
E, T 11.-12.10Eesti Rahvusraamatukogu, TallinnKonverents "Raamat ja lugemine soome-ugri kultuurides"Eesti Rahvusraamatukogu
T, 12.10ERMi näitusemaja, Kuperjanovi 9, TartuSoome-ugri teemaõhtuERM
T-L 12.-16.10Genialistide klubi, TartuVIII Ungari filmipäevadUngari Kultuuriselts (ürituse peakorraldaja)
K, 13.10

Vanalinna Muusikamaja, Uus 16c, Tallinn

Ungari ansambli Dudavarazs kontsert ja tantsutubaUngari Instituut
N, 14.10Tartu Ülikooli aulaHõimupäevade suurkontsertHõimurahvaste programm
N, 14.10Eesti DraamateaterMuusikaline teatrietendus "Laulukaupmees"ERM, Soome Instituut, Kultuuriministeerium, Hõimurahvaste programm, Mäntsälän teatteri, Taiteen keskustoimikunta
N, 14.10Genialistide klubi, TartuUngari ansambli Dudavarazs kontsert ja tantsutubaUngari Kultuuriselts, Ungari Instituut
R, 15.10Viljandi Pärimusmuusika AitHõimupäevade suurkontsertViljandi Pärimusmuusika Ait
R, 15.10ERMi näitusemaja, Kuperjanovi 9, TartuMuusikaline teatrietendus "Laulukaupmees"ERM, Soome Instituut, Kultuuriministeerium, Hõimurahvaste programm, Mäntsälän teatteri, Taiteen keskustoimikunta
R-T 15.-19.10Kino Artis, Solarise keskus, TallinnSoome-ugri mängufilmipäevadHõimurahvaste programm, Soome Suursaatkond, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn
L, 16.10Pirita Lillepaviljon, TallinnSuur hõimupäevHõimurahvaste programm, soome-ugri kultuuriseltsid
N, 28.10Fenno-Ugria, Süda 3-4, TallinnJututuba "Soome-ugri rahvad kinoekraanil"Aleksei Aleksejev, Jaak Lõhmus, Arvo Valton

K, 24.11

Eesti Keele Instituudi suur saal, Roosikrantsi 6, TallinnHõimuklubi "Kas eestlased on soomeugrilased?"EKI, Urmas Sutrop, Kauksi Ülle
E, 13.12Fenno-Ugria, Süda 3-4, TallinnJututoas värsked uudised soome-ugri maailmastTõnu Seilenthal, Anne Türnpu, Jaak Prozes
K, 15.12Eesti Keele Instituudi suur saal, Roosikrantsi 6, TallinnHõimuklubi "Lõime- ja koelõngu soome-ugri ja oriendi vahel"EKI, Anzori Barkalaja, Mart Maameele

  

Soome-ugri üritused maailmas

Aeg Koht Üritus Info
11.-16. aprillFirenze, ItaaliaPrimavera Ugrofinnica, loengud soome-ugri keeltestLisainfo
inglise k)
19.-30. aprillNew York, USAÜRO põlisrahvaste foorumi 9. istungLisainfo
(inglise k)
23.-24. aprillMooste, PõlvamaaXI Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi ElohelüÜlle Podekrat
5087825
13.-16. maiBudapest, UngariRahvusvaheline 14. morfoloogiakohtumine "Käändesüsteemid uurali keeltes" Lisainfo
(inglise k)
14.-16. mai

Kudõmkar, Permikomi ringkond

26. Rahvusvaheline fennougristikatudengite teaduskonverents IFUSCOLisainfo
(vene k)
26.-27. maiSõktõvkar, Komi vabariikKonverents "Soome-ugri keeled internetis"Lisainfo
(vene k)
31.mai - 3. juuniIžkar, UdmurtiaKongress "Soome-ugri rahvaste tervis, demograafia ja keskkonnakaitse"Lisainfo
(vene k)
24.-26. juuniIžkar, UdmurtiaRahvusvaheline konverents "Soome-ugri maailm globaliseerumise tingimustes: aktuaalsed arenguprobleemid" Lisainfo
(vene k)


Osaleja ankeet
8.-17. juuliPermikomi ringkond, VenemaaSoome-ugri loominguline noortelaager FUgortLisainfo
(vene k)
29. juuli - 1. augustPerm, Venemaa5. Rahvusvaheline etnofutufestival KAMWALisainfo vene k
9.–14. augustPiliscsaba, Ungari11. Rahvusvaheline soome-ugri uuringute kongress (CIFU 11) "Soome-ugri rahvad ja keeled 21. sajandil". Sümpoosion "Eitus uurali keeltes"fu11 at
btk dot ppke dot hu

+3626 375375/2909, +3626 577000/2909
17. augustKuressaare KuursaalSoome-ugri puuslikud ja udmurdi muusikaAnatoli Stepanov ja Elo Liiv
25.-28. augustOulu, SoomeSoome-ugri kirjanike 11. kongress. Teemaks on tõlkekirjandus.Lisainfo (soome, inglise, vene k) 
27.-29. augustRadaja, PetserimaaIII Setu festival "Setomaa. Perekondlikud kohtumised"Lisainfo vene k
9.-11. septemberHelsingiSoome-ugri Konsultatiivkomitee koosolekLisainfo
21.-24. septemberSaransk, Mordva5. Venemaa soome-ugri ajakirjanike festivalLisainfo
25. septemberEesti Maja, HelsingiLiivi seminar 
17. oktooberImatra, SoomeSoome-ugri kultuurifestival "Ugrijuhla"Lisainfo
20. oktooberVene teadus- ja kultuurikeskus, HelsingiMafuni 20. sünnipäeva tähistamine, seminar "Mineviku ja tuleviku vahel. 20 aastat keele ja kultuuri eest".Lisainfo
20.-22. oktooberSõktõvkar, Komi15. rahvusvaheline telefilmide ja telesaadete festival "Soome-ugri maailm"Lisainfo
5.-6. novemberPariis, PrantsusmaaMari päevadLisainfo
18.-28. novemberJoškar-Ola, Mari ElVIII rahvusvaheline soome-ugri teatrifestival Maiatul – MajatuliLisainfo

19.-22. november

Saransk, MordvaSoome-ugri rahvaste maailmakongresside vahekonverentsLisainfo
21.-22. novemberKaapelitehdas, HelsingiMartin markkinat (Mardilaat)Lisainfo (soome k)
25.-27. novemberIžkar, UdmurtiaMihhail Atamanovi juubelikonverents "Udmurtide etnogenees. Etnos. Keel. Kultuur. Religioon."Lisainfo
2. detsemberTartu ÜlikoolLinnart Mälli mälestuskonverents "Rahvaste Õigused"Lisainfo
10. detsemberTartu ÜlikoolValts Ernštreits kaitseb oma doktoritööd ""Liivi kirjakeele kujunemine" Lisainfo