Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi õhtu 12.01 Vanalinna Muusikamajas

MTÜ FENNO-UGRIA ASUTUS
PRESSITEADE
07.01.2011

Fenno-Ugria Asutus kutsub kõiki huvilisi kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 18.00 Tallinna Vanalinna Muusikamajja (Uus tn 16c) udmurdi õhtule, mis on pühendatud udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi 113. sünnipäevale.

Hõimuõhtu peaesineja on armastatud udmurdi lauljatar Nadežda Utkina, kes esitab ehtsaid udmurdi rahvalaule ja omaloodud laule. Udmurtidest ja Udmurdimaast kõneleb Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja, udmurdi keele valdaja Peeter Päll. Eesti Rahva Muuseumi teadur, udmurditar Svetlana Karm tutvustab ekspeditsioonifilmi „Kaameraga Udmurtias“.

Õhtu lõpul saab maitsta udmurdi rahvustoite ja suhelda vabas vormis soome-ugri kultuuri huvilistega. Hõimuõhtule järgneb Tallinna tantsuklubi üritus.

Fenno-Ugria Asutus korraldab hõimuõhtuid Vanalinna Muusikamajas juba kolmandat aastat. Udmurdi õhtule järgneb veebruaris saami rahvuspüha ja soomlaste Kalevala päeva tähistamine. Märtsis peame Ungari 1848. aasta revolutsiooni aastapäeva ning aprillis ersa keele päeva ja mari sangari päeva.

Hõimuõhtud on tasuta, kõik huvilised on teretulnud. Üritusi toetavad Hõimurahvaste Programm ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Lisateave:
Jaak Prozes
Fenno-Ugria Asutus
644 5119
info@fennougria.ee