Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Saami aladel algavad filmifestivalid

14.01.2011

Järgmisel nädalal algab Soomes Inaris põlisrahvaste filmifestival Skàbmagovat, samaaegselt toimub filmifestival ka Põhja-Norras Tromsø linnas.

Juba 13. korda korraldatav filmifestival Skàbmagovat algab 19. jaanuaril ja seal saab näha mitmete põlisrahvastest jutustavate filmide esilinastusi. 

Programmis on näiteks Anja Ahola dokumentaalfilm "Soome tuli Saamimaale", mis arutleb internaatkoolide negatiivse mõju üle saami kultuurile, samuti Anneli Lappalaineni lühifilmide seeria inarisaamidest ja Anstein Mikkelseni linateos virmalistest "Neitsitants". Ka saab Inaris kaeda kuulsast saami lauljast Mari Boinest tehtud dokumentaalfilmi ja saami autorite lühikesi animafilme.

Skábmagovatil esitletakse ka valikut viimaste aastate saami lühifilmidest, mida on näidatud mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Samuti on programmis Kanada festivali ImagineNATIVE filmid põlisrahvastest.

18-23 jaanuarini kestev Tromsø rahvusvaheline filmifestival (TIFF) korraldatakse 21. korda. Festivali programmis on kolm põhisuunda. Esiteks tutvustatakse Norra publikule vene režissööri Aleksandr Sokurovi dokumentaalfilme, teiseks Tai filme ning kolmandaks teemaks on konfliktid ja nende lahendamine. 


BarentsObserver: Film festivals in Inari and Tromsø

Skàbmagovat 2011

TIFF 2011