Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kuberner ei jaga Taimõri põlisrahvaste muresid

07.02.2011

Krasnojarski krai kuberner ei pööranud oma äsjasel tööreisil Taimõri poolsaarele põlisrahvaste õiguste tagamisele suuremat tähelepanu, samas kui sealne põlisrahvaste volinik räägib isegi orjusnähtude säilimisest.  

Kuberner Lev Kuznetsov kohtus reedel rajooni juhtkonnaga ja arutas nendega muu hulgas ka põlisrahvaid puudutavaid teemasid. Kohtumisel osales aga vaid kaks põlisrahvaste esindajat, kellest üks töötab rajoonivalitsuses ja teine Norilskgazpromis.

Põlisrahvaste tegelikke probleeme kubernerile ei tutvustatud, kirjutab Komimaal paiknev infokeskus Finugor. Samas on viidatud Krasnojarski krai põliste väikerahvaste õiguste voliniku Semjon Paltšini ettekandele, kus on kirjas, et enamus põlisrahvaste esindajatest elab kohutavas vaesuses.

"Kaugetes asulates esineb isegi orjuse ilminguid, kui leiva või viinapudeli eest võetakse elanikkonnalt ära tohutul hulgal toitu ja käsitööd, " ütles Paltšin 21. jaanuaril krai volikogus oma ettekannet tutvustades. 

Voliniku hinnangul on 17 tuhande inimese elu igas mõttes ebarahuldav. Sellest annab tunnistust kas või viimase aasta kuritegevuse kasv veerandi võrra. Elatusmiinimumiks on Taimõril kehtestatud 11,5 tuhat rubla inimese kohta, põlisrahvad saavad aga sotsiaaltoetusi kokku vaid 4,5 rubla väärtuses.

Finugor kirjutab, et eelmisel aastal oli krai eelarves põlisrahvaste toetuseks ette nähtud üle üheksa miljoni rubla, tänavu aga vaid 630 tuhat.


Finugor: Губернатор Красноярского края посетил Таймыр, но проблемы КМНС не увидел

Newslab.ru: Эксперт заявил об эксплуатации коренных северян в Красноярском крае