Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Valmis esimene udmurdikeelne mängufilm

24.03.2011

Ižkaris toimus eelmisel nädalal esimese udmurdikeelse romantilise mängufilmi "Maasikad-Muulukad" (Uzõ-borõ) esietendus, teatab Finugor.

Huvi filmiesitluse vastu oli suur, kogu saal oli välja müüdud. Kohalolnud kiitsid filmi, mainides vaid, et heli ja võtete kvaliteet jättis veidi soovida.

Filmilavastaja ja produtsendi Petr Palgani filmi süžee on lihtne. Gondõrgurti külast pärit Maksim on armunud noorde udmurdi lauljatari Viktoria Jadõgarovasse, kelle laule ta raadiost kuulnud on. Lõpuks kohtab ta linnas klubis ka lauljat ennast, kuid kaotab kohe lootuse tutvust sobitada, sest pealinna kaunitari viib ära vinge välismaa autoga noormees. Kuid saatuse vingerpussina jõuab poptäht poisi kodukülla, kus siis hakkavad sündmused hargnema...

Udmurdimaal on seni tehtud vaid kaks täispikka mängufilmi: "Rivaalitarid" (1929) ja "Alangasari vari" (1994), mis on aga venekeelsed. Idee teha udmurdikeelne film tekkis poolakast režissööril ja kahel udmurdi noorte hulgas tuntud tütarlapsel: Darali Lelil ja Irina Krestjaninoval. 

Filmil on kavas näidata udmurdi külades. Sellest plaanitakse teha DVD ja panna üles ka internetiversioon. 

Filmi eelarvet pole avalikustatud, ent on teada, et poolakad tegid selle oma kuludega ja näitlejad mängisid filmis ilma rahata.
 


Filmivõtted udmurdi külas

Finugor:
В Ижевске состоялась премьера первого удмуртского кинофильма