Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ungari teater Tallinnas 4., 5. ja 6.05.

Ungari teater Tallinna Etenduskunstide Festivalil POT

KORNÉL MUNDRUCZÓ (HU)
Hard To Be A God

Aeg: 4., 5. ja 6. mai 2011
Kell: 20.00 ja 19.00
Koht: Noblessneri Valukoda
Kestus: 1 h 45 min
Keel: ungari, eesti- ja inglisekeelsete subtiitritega

* Etendus ei ole sobilik alla 16-aastastele ja tundlikele vaatajatele!Me näeme kahte rekkat, kus viis meest hoiavad vägisi prostituute kinni. Me ei tea, kust nad tulevad, ja kuhu nad lähevad, aga lootuses paremale tulevikule on nad loobunud kõigest. Mehed kehtestavad siin reeglid ning rekka neli seina ümbritsevad impeeriumi, kus nad valitsevad.

Ungari filmi- ja teatrilavastaja Kornél Mundruczó teab, kuidas oma publikut ebamugavasse olukorda panna. Lavastuse süžee on laenatud vendade Strugatskite romaanist “Raske on olla jumal”. Sealt sai lavastaja ka idee jumalast, kes vaatab enda loodut kaugusest – niisamuti kui me pöörame pea ära ühiskonna hämaramalt poolelt – poolelt, kuhu kuulub ka inimkaubandus. Mundruczó loob tõsielusarja meenutava atmosfääri ning tõstab sellega publiku ette peegli: kas nad käituvad “jumalikult” ning jäävad kõrvalt vaatama? Või saavad nad puudutatud ja tegutsevad?

Kornél Mundruczó sündis 1975. aastal Ungaris. Ta õppis Ungari Filmi ja Draama Ülikoolis ning on nüüdseks tunnustatud Euroopa filmilavastaja, kelle filmid linastuvad kõige mainekamatel festivalidel üle maailma. Alates 2003. aastast on ta töötanud teiste hulgas ka sellistes nimekates teatrites nagu Krétakör Theatre,Thalia Theater Hamburg ja Schauspiel Hannover, kuid ametlikult ei kuulu ta ühegi teatri koosseisu.

Etendust Tallinnas toetab Ungari Instituut.
Etendused Tallinnas toimuvad koostöös festivaliga Baltoscandal, projekti NXTSTP ja Euroopa Liidu programmi Kultuur toetusel.

NB! Ühistranspordiga liiklejad!
Noblessneri Valukojale aadressil Tööstuse 48 saab läheneda Tallinna kesklinnast bussiga nr 3. Bussist välja astuda “Kungla” peatuses (ja kõndida natukene edasi) VÕI “Volta” peatuses (ja kõndida natukene tagasi). Tagasiteel kesklinna tuleb ületada vaid tänav ja oletegi “Volta” peatuses.

Sissepääs Noblessneri Valukotta algab 40 min enne etendust!
Noblessneri Valukoda asub Balti Laevaremonditehase territooriumil ning muul ajal on sissepääs keelatud.