Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kutse ajakirjanikele: soome-ugri rahvaste 6. maailmakongress 5.–7.09 Ungaris

Tänavu 5.–7. septembrini toimub Ungaris Siófokis soome-ugri rahvaste VI maailmakongress. See on soome-ugri ja samojeedi rahvaste esindusfoorum, mis on sõltumatu valitsustest ja poliitilistest parteidest ning toetub oma tegevuses maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonile.

Kongressi töö kajastamiseks akrediteerib Ungari välisministeerium kongressile ajakirjanikke. Korraldajad meedia esindajate reisi- ja ööbimiskulusid kahjuks ei hüvita, kuid loodame, et teie väljaanne leiab võimaluse teemast huvitatud ajakirjaniku Ungarisse lähetamiseks.

Kongressil osaleb delegaatidena 20 eestlast. Delegatsiooni, kellest enamik esineb ka sõnavõtuga, kinnitas MTÜ Fenno-Ugria Asutuse üldkogu. Lisaks sõidab Eestist üritusele kaks seto delegaati. Eestil on ka 20 vaatlejakohta peamiselt kultuuri-, haridus- ja välisministeeriumi esindajate tarvis, vaatlejatena sõidab kongressile ka neljaliikmeline Riigikogu esindus. Kongressil osalevad Eesti president Toomas Hendrik Ilves ning kultuuriminister Rein Lang.

Kongress algab 5. septembri hommikul plenaaristungiga. Esimesel päeval esinevad kongressil Eesti, Soome ja Ungari presidendid, õhtul korraldab Ungari president vastuvõtu. Teisel päeval toimub töö sektsioonides. Kolmas kongressipäev lõppeb plenaaristungiga ning sõiduga Balatonil. Kultuuriprogrammis on ka Ungari etnograafiamuuseumi näitus, operetiõhtu ja noorte rahvamuusikaorkestri kontserdid.

Täpsemat informatsiooni kongressi kohta leiate Fenno-Ugria Asutuse kodulehelt.
 
Ajakirjanike akrediteerimissoovist palume anda võimalikult peatselt teada Fenno-Ugria Asutusele, kes omakorda edastab nimekirja kongressi korraldustoimkonnale. Eesti delegatsiooni reisi koordineerijana püüame võimalusel kaasa aidata ka ajakirjanike osalemisega seotud praktiliste küsimuste lahendamisel (tranport Siofokki, majutus jms).

Ootame tagasisidet ja vastame heameelega võimalikele küsimustele.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus
6445155
info at fennougria dot ee