Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri ürituste kalender 2013

Fenno-Ugria üritused
AegKohtÜritusPartnerid, esinejadLisateave
(klikka)
30.01
18.00
Tallinna Vanalinna MuusikamajaHõimuõhtu: Udmurdi suurkuju Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäevBaškortostani udmurdi muusikud, etnograaf Nikolai Anissimov

30.01
18.00
Tartu, ERMi näitustemajaHõimuõhtu: Udmurdi suurkuju Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäevBaškortostani udmurdi muusikud, Svetlana Karm (ERM)

8.02
16.00
Fenno-Ugria AsutusJututuba: Kirjanike reis UdmurdimaaleEva ja Indrek Koff, Muš Nadii

20.02
17.00

Eesti Keele InstituutHõimuklubi: Sajaanisamojeedide jälgedesKaido Kama,
Tiit Pruuli

25.02
18.00
Tallinna RahvaülikoolLoeng: Arktika rahvaste (neenetsid) materiaalne kultuurKadri Viires (EKA)

4.03
17.00
Fenno-Ugria AsutusJututuba: Karjala keelte olukord ja rahvuspoliitikaAleksei Tsõkarev (Nuori Karjala)
06.03
17.00
Eesti Keele InstituutHõimuklubi: Aasta neenetsi põhjapõdra-kasvatajate seasLaur Vallikivi

11.03
18.00
Tallinna RahvaülikoolLoeng: Soome-ugri rahvad, kes need on? (tasuline)Indrek Jääts (ERM)

13.03
18.00
Tallinna Vanalinna MuusikamajaHõimuõhtu: Soome kultuuri päev – Kalevala päevSoome rahvamuusik Ilona Korhonen
14.03
–5.06
Eesti Ajaloo-muuseumi Suurgildi hooneNäitus: Lennart Meri filmirännakud soome-ugri rahvaste juurde 1969–1988Eesti Ajaloo-muuseum

 
20.03
17.00
Eesti Keele InstituutHõimuklubi: Eesti–läti–liivi sõnaraamatu luguTiit-Rein Viitso (TÜ)

3.04
17.00
Eesti Keele InstituutHõimuklubi: Marid, eestlased ja linnudKristina Juzijeva

8.04
18.00
Tallinna RahvaülikoolLoeng: Soomeugrilased. Volga ja permi rahvad (tasuline)Kadri Viires,
Jaak Prozes

10.04 18.00Tallinna Vanalinna Muusikamaja Hõimuõhtu: Handi-mansi varesepäev Mansi ansambel Luima Net, Svetlana Dinislamova

11.04ERM, TartuHandi-mansi varesepäevAnsambel Luima Net
12.04Narva Eesti MajaHandi-mansi varesepäevAnsambel Luima Net

foto

17.04
18.00
Tallinna Vanalinna MuusikamajaHõimuõhtu: Ersa keele päevGrigori Mussaljov, Andrei Romaškin, ansamblid
Kilejne ja Vastoma

18.04ERM, TartuErsa keele päevGrigori Mussaljov, Andrei Romaškin, Natalia Abrosimova
19.04Obinitsa, VärskaErsa keele päev  
22.04
18.00
Tallinna RahvaülikoolLoeng: Soomeugrilased. Läänemeresoome rahvad (tasuline) Taisto Raudalainen
24.04
18.00
Tallinna Vanalinna MuusikamajaHõimuõhtu: Mari sangari päevAnsambel Küdõrongõr
Marimaalt Oršanka rajoonist
26.04ERM, TartuMari sangari päevAnsambel Kudõrongõr