Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi hõimuõhtu Tartus ERMis 31.01

Tartus, Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas algab 31. jaanuaril kell 18.00 udmurdi kultuurile pühendatud hõimuõhtu, kus esinevad rahvalaulikud Baškortostanist, vaadatakse filmi udmurdi loodususundist ning tähistatakse udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäeva.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab juba mitmendat aasta koos Eestis tegutsevate soome-ugri seltsidega hõimuõhtute sarja, mille eesmärgiks on tutvustada soome-ugri rahvaid, nende muusikat ja rahvatantse. 31. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas toimuva hõimuõhtuga tähistatakse udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäeva.

Üles astuvad Baškortostanist Eestisse saabunud rahvalaulikud ja -tantsijad Aljona Timerhanova ja Alfira Kamaltdinova, kes on pärit Kaama jõe paremkaldal elavate udmurtide seast. Neiud tunnevad hästi Kaama-taguste udmurtide traditsioone ja omapära. Nad esitavad kohalikku rahvakalendri tähtpäevadega seotud ning perekondlik-olmelist laulu- ja tantsufolkloori. Baškortostani udmurdid elavad tihedas kontaktis kohalike turgi rahvastega ning nende meloodilistes ja saladuslikes lauludes on segunenud udmurdi, baškiiri ja tatari motiivid.

Kuzebai Gerdi seostest eesti kultuuritegelastega räägib Eesti Rahva Muuseumi teadur Svetlana Karm. Näha saab ka lühifilmi Kaama-taguste udmurtide loodususundist, mida kommenteerib folklorist Nikolai Anissimov.

Hõimuõhtut toetab hõimurahvaste programm.

Üritus on osalejatele tasuta.