Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Rostelekom blokeeris Marimaal MariUveri blogi

18.03.2013

mariuver

Venemaa suurim internetiteenuste osutaja Rostelekom blokeeris Marimaal juurdepääsu blogikeskkonnas paiknevale uudistelehele MariUver, mis jagab teavet Marimaal toimuvast ja soome-ugri rahvastest üldisemalt.

"Alguses blokeeriti ainult osa materjale, nüüd paistab MariUver olevat täiesti blokeeritud. Põhjuseks võiksid olla MariUveris avaldatud kriitilised materjalid, kommentaarid Marimaa juhi Leonid Markelovi kohta. Ilmselt tema administratsioon ja Venema FSB (endine KGB) kaebasid minu saidi peale," teatas blogi pidaja Ugrimugri listi saadetud kirjas.

MariUveri teatel ei saa lehele ligi ka Moskvas olevad Bilaini kasutajad. Sisenemiskatsel kuvatakse neile pilt, et veebileht on Venemaa ekstremistlike materjalide nimekirjas.

Tegelikkuses pole MariUveri blogi sinna nimekirja lülitatud, kuigi juurdepääsuprobleeme on sellel olnud Marimaal ennegi. Soome-ugri temaatika kõrval avaldab MariUver pikemaid kriitilisi artikleid Mari Eli vabariigi võimude suhtes ja annab sõna opositsiooni esindajatele. 

Nii näiteks on blogi viimaste sissekannete seas postitused pealkirjadega "Juurida ühiskondlikust praktikast välja tsaarikese kompleks", mis räägib Mari Nõukogu uue juhi Anatoli Ivanovi võimuihast ning kirjeldus Mari riikliku ülikooli vallutamisest, kuna vabariigi juht Leonid Markelov määras uueks rektoriks haridusministri Mihhail Švetsovi poja.

MariUver kajastab muu hulgas Eestis elavate maride ja teiste soome-ugri rahvaste esindajate tegemisi ning lehel on peamiselt kuulutuste ja Eesti meedias ilmunu edastamiseks ka eestikeelne osa.

MariUver: «Ростелеком» блокирует независимый марийский сайт