Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri suursaadikud külastasid Komimaad

03.06.2013

Soome-ugri riikide suursaadikud Venemaal külastasid oma iga-aastase soome-ugri ühisreisi käigus Komimaad, kus nad kohtusid vabariigi juhtkonnaga.

Eesti suursaadik Moskvas Jüri Luik, tema Soome ametivend Hannu Himanen ning nende Ungari kolleeg István Íjgyártó koos saatjaskonnaga kohtusid 28. mail Sõktõvkaris Komi vabariigi juhi Vjatšeslav Gaizeriga ning arutasid koostöö laiendamist majanduse, hariduse ja kultuuri alal.

Gaizer tegi ettepaneku laiendada üliõpilasvahetust ning teha enam ühiseid uurimisprojekte. Tema sõnul võiks rakendada kõrgkoolidevaheliste ühisdiplomite programmi.

Suursaadikud arutasid visiidil soome-ugri liikumist puudutavaid küsimusi konsultatiivkomitee esimehe Valeri Markovi, komi rahvusliikumise juhi Sergei Gabovi ning riigiteenistuse ja juhtimise akadeemia rektori Nina Nesterovaga.

Diplomaadid külastasid ka kultuuri- ja haridusasutusi, sealhulgas Venemaa soome-ugri kultuurikeskust, soome-ugri etnoparki, Sõktõvkari ülikooli ja komi rahvusmuuseumi.

Eesti, Soome ja Ungari suursaadikute visiidid Venemaa soome-ugri vabariikidesse on muutunud traditsiooniks, mis aitavad tõhustada soome-ugri rahvaste vahelist koostööd.

Finugor: Коми предлагает Венгрии, Финляндии и Эстонии расширить обмен студентами и заняться высокими технологиями

Finugor: Посол Финляндии в России: Политическая элита Суоми сохраняет курс на финно-угорское сотрудничество