Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Imbi Paju sai Eesti-Soome suhete edendamise eest autasu

04.06.2013

Ajakirjanik, kirjanik ja filmitegija Imbi Paju pälvis Soome presidendilt Eesti-Soome suhete edendamise eest Soome lõvide rüütelkonna rüütlimärgi, autasu antakse üle täna Tallinna Soome saatkonnas.

Paju sõnas ajalehele Helsingin Sanomat, et autasu vääriliseks peeti Eesti-Soome suhete edendamist kõikides tema töödes: filmides ja raamatutes. 

2005. aastal valmis Pajul dokumentaalfilm "Tõrjutud mälestused" (Torjutut muistot) ning 2006. aastal ka samanimeline raamat, millest on ilmunud juba viis trükki. 2007. aastal ilmus teos eesti keeles, hiljem ka rootsi, inglise ja vene keeles.

2009. aastal ilmus Pajul koos Sofi Oksaneniga küüditamise 60. aastapäeva puhul artiklitekogumik "Kõige taga oli hirm. Kuidas Eesti kaotas oma ajaloo ja kuidas see saadakse tagasi".

2009. aastal esilinastus Paju psühholoogilis-ajalooline dokumentaalfilm "Soome lahe õed", mullu ilmus ka sama pealkirjaga esseeraamat.

Imbi Paju ütles auhinna saamise puhul Postimehele, et peab loometöös väga oluliseks empaatiat, ausust ja kodanikujulgust. "Pole tarvis kellegi ega ühegi võimu ees lömitada, vaid olla aus ja julge," rõhutas ta.

Soome president Sauli Niinistö andis riiklikke autasusid tänasel kindral Mannerheimi 146. sünniaastapäeval.

Kunniaa Viron ja Suomen suhteiden edistäjälle (Helsingin Sanomat)