Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Raid ja Prozes viiidi karjalaste kongressilt miilitsasse

07.06.2013

Riigikogu soome-ugri toetusrühma esimees Juku-Kalle Raid ja Fenno-Ugria Asutuse nõunik Jaak Prozes viidi Prääsas toimuvalt karjalaste rahvuskongressilt politseisse, asjaosaliste hinnangul taheti blokeerida nende sõnavõttu.

Eestlasi peeti kinni umbes 45 minutit ning vabastati siis väidetavalt Karjala juhi nõudmisel. Venemaa migratsiooniteenistus aga tegi ametliku avalduse, et kinnipidamist ei toimunud.

"Vaevalt jõudsime Jaak Prozesega jõuda Prääsale karjala rahva kongressile, kus pidin kõnelema, kui hakkas pihta mingi jama. Otse kohvitassi, tikuvõileiva ja kongressi kava tagant meid arreteeritigi," kirjutab Raid oma Facebooki lehel.

Neile öeldi, et tuleb täpsustada mõningaid küsimusi dokumentide ja viisade asjus. Raidil on aga diplomaatiline pass, millega pääseb Venemaale viisata. Prozesel oli kongressi korraldajatelt ametlik kutse. 

Raidi teatel vabastas nad Karjala vabariigi juhi parem käsi, Prjažki oblasti administratiivjuht Konstantin Georgievitš Gussev, kes palus vahejuhtumi pärast vabandust.

Управление Федеральной миграционной службы по Республике Карелии: Официальный комментарий УФМС России по Республике Карелия к информации, размещенной в республиканских СМИ 07.06.2013 г.

Juku-Kalle Raidi kommentaar Facebookis