Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ilmus teatmik silmapaistvatest ingerisoomlastest

02.07.2013

Soomes ilmus mai lõpus soomekeelne raamat "Ingerlased: kes on kes?", mis tutvustab ingerisoomlaste silmapaistvaimaid esindajaid ning ajaloolisel Ingerimaal elanud vadjalasi ja isureid.

400leheküljeline entsüklopeedia sisaldab ligemale 2000 elulugu. Raamat ilmus Soomes tegutseva Ingeri Kultuuriseltsi toetusel. Selle peamised autorid on ajalehe Inkeri toimetaja Aleksei Krjukov, Ivan Mullonen, Pekka Vikberg ja Helena Miettinen.

Raamatust võib leida näiteks silmapaistva isuri runolaulja Larin Paraske, ingeri luuletaja tõlkija, dramaturgi ja teatrikriitiku Aale Maria Tynni-Haavio, kirjaniku ja utopisti Matti Kurikka, ooperilaulja Sulo Räikköneni ja paljude teiste elulookirjeldused.

Entsüklopeedia sisaldab ka andmeid Ingerimaa põliselanikest, teistesse maadesse ja piirkondadesse emigreerunud ingerisoomlastest ning küüditamise ohvritest.

Raamatu tiraaž on 2000 eksemplari. Raamatut saab osta Helsingist Ingeri Kultuuriseltsist, aadressil Wallininkatu 7 või tellida aadressilt kirjamyynti@inkeri.com. Väljaande maksumus on 35 eurot, millele lisanduvad vajadusel postikulud.

Finugor: Ingerisoomlased andsid välja entsüklopeedia oma silmapaistvatest kaasmaalastest