Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

ETNO laagris osalevad muusikud Karjalast ja Marimaalt

17.07.2013
Eile alanud igasuvises muusikalaagris Eesti ETNO 2013 osalevad ka noored soome-ugri muusikud Karjalast ja Marimaalt.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldas ETNO laagris osalemiseks konkursi, mille võitsid karjalasest flöödimängija Anastassia Zelinskaja (pildil), tuntud vepsa ansambli Noid solist Alina Kartõnen ning mari kanneldajad Marina Eltemerova ja Julia Medvedeva.

Tänavune ETNO on kandlemängukallakuga: seal viib õpitubasid läbi Läti kõige tuntum kandlemängija Laima Jansone. Viljandimaal Kõpus toimuvas laagris osalejad õpivad eesti ja muude maade pärimusmuusikat läbi praktilise pillimängu ja ühistegevuse.

Laagris õpitakse osalejate ja juhendajate enda maade lugusid, laule ja tantse. Eesti ETNO projektijuht Margit Kuhi rääkis ERRile, et laagrilised astuvad üles Viljandi folgil, muusikafestivali ajal Pärnus ja Tartu Hansapäevadel.

Laager lõpebki Viljandi pärimusmuusikafestivaliga "Püha müristus". ETNOkaid saab kuulata kohe folgi algul, 25. juulil kell 14.00 Kirsimäe laval, kontsert on tasuta. 

20. juulil esinetakse tänavamuusikutena Pärnu vanalinna tänavail ja kell 15.00 on suur ühiskontsert Magdaleena gildis. 21. juulil mängitakse tänavatel Tartu Hansapäevadel ja kell 15.00 antakse suur ühiskontsert Toomemäel.


August Pulsti õpistu: Eesti ETNO