Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tallinna setu leelokoor Sõsarõ sai pärimuskultuuri auhinna

17.07.2013

Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid

Tänavuse pärimuskultuuri auhinna stipendiumid said Tallinna setu leelokoor Sõsarõ ja pärimuskultuuri õpetaja ja edendaja Terje Puistaja.

Pärimuskultuuri auhind anti üle 6. juulil folkloorifestivali Baltica Kalamaja päeval, teatab Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu.

Sõsarõ on Tallinna setode koor, mis  on järjekindlalt tegutsenud juba 40 aastat. Koor ühendab pealinna lauluhuvilisi seto naisi ehk laulusõsaraid. Koor on aastaid kaasa aidanud rahvusliku folklooripärandi hoidmisele – seto laulu, kultuuri ja kombestiku tutvustamisele elaval kujul ja kirjasõnas.

Koori esimesed juhid olid Igor Tõnurist ja Vaike Sarv, täna on koori eestvedaja Setomaalt pärit muuseumitöötaja-etnoloog Elvi Nassar.

Pärimuskultuuri auhinda annavad ühiselt välja Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu koostöös Eesti Rahvuskultuuri Fondi ja Kultuuripärandi aastaga.

Fondi loomise idee pärineb UNESCO programmist "Rahvuslikud elavad aarded", milles märgitakse, et kõige tulemuslikumaks vormiks kultuuripärandi kaitsel on pärimuskultuuri kandjate avalik tunnustamine.

Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu: Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid