Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri ETNOkad jäid laagri ja festivaliga rahule

26.07.2013

                                             Fenno-Ugria vahendusel Viljandimaal Eesti ETNO laagris osalenud kaks Marimaa kanneldajat ja kaks Karjala flöödimängijat osalesid Viljandi pärimusmuusikafestivali esimesel kontserdil ning jäid kogu koosmusitseerimise kogemusega väga rahule.

Petroskoi konservatooriumis flöödimängu õppiva Anastassia Zelinskaja sõnul oli 16.–25. juulini Kõpus kogunenud muusikalaager suurepäraselt korraldatud ning väga professionaalne.

Vepsa ansambli Noid solist Alina Kartõnen, kes viisa hankimisega hilja peale jäi ja vahepeal üldse sõidust loobumas oli, ei kahetse tehtud pingutusi. "Laager oli võrratu kogemus kogu eluks ja ma olen väga rõõmus, et ma siiski kohale tulin. Oli väga vahva!" jagub ka temal vaid kiidusõnu.

Mari kandlemängijad Marina Eltemerova ja Julia Medvedeva täiendasid oma oskusi läti kandlemängija Laima Jansone käe all. "Laagripäevad olid väga tihedad ja äärmiselt huvitavad, sellist koosmusitseerimise kogemust me kodus ei saa," tõdeb Petroskoi konservatooriumi lõpetanud ja nüüd Marimaal kandleõpetajana tegutsev Eltemerova.

Kodus on noored harjunud rahvamuusikat esitama ette antud raamides, nüüd aga avastasid nad oma instrumendi uusi võimalusi ja tõlgendasid rahvamuusikalugusid väga erinevas võtmes.

Üle nädala väldanud laagris õpiti üheskoos peale eesti lugude mängima ka teiste laagris osalenud rahvaste nagu näiteks kataloonlaste, rootslaste, sakslaste ja waleslaste muusikat. ETNO laagrilised esinesid kontsertidega peale Viljandi ka Pärnu muusikafestivalil ja Tartu hansapäevadel.

Ka ETNO korraldaja Margit Kuhi jäi MTÜ Fenno-Ugria Asutuse vahendusel laagrisse saabunud toredate ja söakate soome-ugri osalejatega väga rahule ning tõdes, et neil oli nii laagris kui ka orkestris täita üpris oluline roll. Hoolimata keelebarjäärist leidsid neiud hulga sõpru ja tuttavaid üle Euroopa.

Nüüd naudivad noored festivalimelu ja kontserte. Pühapäeval esinevad mari kandlemängijad koos udmurdi rahvalauliku Maria Korepanovaga Sangaste Rukki Päeva lõpetaval Rukki folgil.Mari kanneldajad Viljandi folgil. Foto: Viia-Kadi Raudalainen