Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eestlane tegi soome-ugri filmifestivali rahvusvaheliseks

10.09.2013

Eesti kunstiakadeemia doktorant Eva Sepping osaleb ainsa välismaalasena Komimaal alanud rahvusvahelisel soome-ugri rahvaste visuaalkunstide festivalil.

Sepping esitleb Sõktõvkaris oma lühifilme, mis on kokku pandud peamiselt EKA soome-ugri ekspeditsioonide materjalist. Ta on käinud etnograafilist materjali kogumas ka Siberi eestlaste ja Narva-taguste läänemeresoomlaste juures.

Festival Tuivež kestab 9.–13. septembrini ja toimub juba kolmandat korda. Sellel osalevad nii professionaalsed kui ka asjaarmastajad filmitegijad. Konkursil näidatakse üle 50 filmi.

Peale filminäitamiste on festivalil ka õpitoad dramaturgia, lavastamise, fotograafia, teleprogrammide tootmise ja videolõikude tegemise alal.

Festival algas peoga, kus osalejad astusid filmifestivalidele omase punase vaiba asemel üles eskalaatori peal ning esitlesid oma tegemisi ja rahvast. Seppingul oli kaasas Eesti lipp ning ta ise oli riietunud sinimustvalgesse.

Avamisel demonstreeriti veel komipärast moodi ning kuulati Jekaterinburgi ansambli H-Ural elektroonilist šamaanirokki.

Eva Sepping on Eesti kunstiakadeemia doktorant, varem on ta lõpetanud Tartu ülikooli lähiajaloo eriala. Tema uurimisteemaks on rahvuslikud ideoloogiad 21. sajandi visuaalkultuuris. Ta on kujundanud Hõimukalendri 2011 ning hulgaliselt Fenno-Ugria Asutuse korraldatud ürituste plakateid.

Alles äsja naasis Sepping sealtsamast Komimaalt, kus osales visuaalkunsti laagris Kljukva.

Комиинформ: Гостей фестиваля "Туйвеж" угощали фирменным напитком и развлекали этническим дефиле