Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Film "Niidumaride taevased naised" jõudis kinodesse

13.09.2013

Vene režissööri Aleksei Fedortšenko marikeelne erootilise sisuga film "Niidumaride taevased naised" jõudis eile Venemaal filmilevisse.

See on juba teine Fedortšenko film soome-ugri rahvaste kummalistest tavadest, olmeerootikast ja sidemetest teispoolsusega. Eelmine film "Tsiitsitajad" jutustab väljasurnud soome-ugri rahvast merjalastest.

Mõlemas filmis on kandev roll Narvast pärit eesti päritolu näitlejannal Julia Augil (43), "Niidumaride taevastes naistes" mängib ka tema tütar Polina Aug (17).

Deniss Ossokini stsenaariumi järgi vändatud film niidumari naistest koosneb 24 lühiloost, mis kõik keskenduvad o-tähega algavate nimedega tütarlaste tegemistele. Orapti, Odarnja, Ofrasi ja teised pole omavahel millegi muu poolest seotud, kui et nad on rahvuselt marid.

Filmis näidatakse palju mari rahvatavasid ja uskumusi, millest suurem osa on seotud seksi ja surmaga. Mütoloogia seguneb kaasaegse tõsieluga, mis lisab loole sürreaalsust ja absurdilisust. 

Niidumaridest rääkivas filmis mängib ka tuntud mari näitleja Vassili Domratšejev. Film on mari keeles venekeelsete subtiitritega. Domratšejevi sõnul õppisid ka vene näitlejad võtete käigus mari keelt. Osa linateosest on filmitud Mari Eli vabariigis.

Film võistles Rooma filmifestivali konkursiprogrammis, kuid auhindu ei pälvinud. Venemaa festivalil Kinotavr sai Fedortšenko linateos auhinna parima stsenaariumi ning ka operaatoritöö eest.

Julia Aug pälvis samal festivalil parima naisosatäitja auhinna osatäitmise eest filmis "Intiimsed kohad", kus ta mängib komblusametnikku. Mõlemad erootilise maiguga filmid jõuavad kinoekraanidele samal ajal.

MariMedia: «Небесные жены луговых мари» выходят в прокат