Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Venemaa suurendab soome-ugri keskuste toetust

24.09.2013

XIV Российско-Финляндский культурный форум пройдет в Великом НовгородеSoome-ugri kultuurikeskused Venemaal hakkavad saama rohkem riiklikku toetust, teatas Venemaa asekultuuriminister Alla Manilova täna Novgorodis lõppenud Soome-Vene 14. kultuurifoorumil.

Ta selgitas, et Venemaa otsustas juba eelmisel aastal rakendada soome-ugri kultuuriprojektide puhul eritingimusi ning suurendada nende toetust umbes poolteist korda.

2013. aastal eraldas Venemaa kultuuriministeerium kultuuriprojektidele Regnumi andmeil 1,5 miljonit rubla, millest 600 000 läks soome-ugri projektidele.

Veliki Novgorodi linnas kaks päeva kestnud foorumil arutati Venemaa ja Soome ühisprojekte ja turismi edendamist. Sarnaseid kokkusaamisi on korraldatud 12 aastat ning selle aja jooksul on ellu viidud enam kui 700 ühisprojekti.

Ametiisikud leidsid, et Soome ja Venemaa vahel on paigast ära turistide tasakaal. Soome annab Venemaal välja aastas umbes poolteist miljonit viisat, Venemaa aga soomlastele vaid 300–400. Foorumil osalejate arvates tuleks Soome turiste Venemaal meelitada peale Peterburi ka teistesse paikadesse, näiteks soome-ugri aladele.

РИА Новости: Российско-финляндский культурный форум стартует в Новгороде

ИА REGNUM: Минкультуры РФ усилит поддержку центров финно-угорской культуры

ИА REGNUM: Замминистра культуры РФ: Финским туристам нужно рассказывать о финно-угорской культуре в России