Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Algas vadja keele sõnaraamatu ettetellimine

26.09.2013

Eesti Keele Sihtasutuses algas tuleva aasta jaanuaris väikeses tiraažis ilmuva vadja keele sõnaraamatu ettetellimine, teatas Eesti Keele Instituut.

Sõnaraamatu hind on 70 eurot. Tellitud raamatu saab kätte Ateena raamatupoest või postiga – sel juhul lisanduvad tellimishinnale postikulud. Ettetellimine lõpeb 2. detsembril 2013.

Uus üheköiteline toimetatud ja parandatud sõnaraamat on Eesti Keele Instituudi vadja keele uurijate pikaajalise töö tulemus. Sõnaraamatu koostamist alustati 1959. aastal. Algselt ilmus sõnaraamat seitsmes pehmeköitelises vihikus.

Ainulaadsel sõnaraamatul on lisaks vadja-eesti-vene sõnastikuosale nii põhjalik saatesõna eesti ja vene keeles kui ka eesti-vadja ja vene-vadja register, kokku 1824 lk. Raamatus on uus vadjakeelsete kohanimedega vadja asustuse kaart.

Selle sõnaraamatu kohta on kirjutatud, et "vadja sõnaraamat pole lihtsalt sõnaraamat, see on kunstiteos" (Kristiina Ross) ning "vadja keel on suurem kui rahvas ise" (Jüri Viikberg).

Vadja keel on eesti keele lähim sugulaskeel, mida Vadjamaal kõneleb veel vaid 68 inimest. Viimased vadja külad on jäänud Ust-Luga sadama ja Sosnovõi Bori aatomielektrijaama ning Tallinna-Peterburi raudtee vahele.

Ettetellimine:
Eesti Keele Sihtasutus
Raamatukauplus Ateena
Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn
ateena@eki.ee
6446067