Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kultuuripärandi aasta kutsub koole üles jagama oma kogemusi hõimurahvaste toitudest (Kultuuripärandi aasta)

14.10.2013

Kultuuripärandi aasta kutsub hõimukuul Eesti koole üles proovima eestlaste hõimurahvaste toiduretsepte ning andma oma kogemustest, õnnestumistest ja emotsioonidest pärandiaasta toimkonnale teada. Kõige vahvamale hõimuköögi-katsetuse reportaažile on auhinnaks toiduteemaline elamuspäev kuni 20 õpilasele Tartus Maitseelamuse Kojas.

Hõimukuul kutsuvad EV95 ja kultuuripärandi aasta toimkond koos MTÜ Fenno-Ugria Asutusega Eesti koole üles uurima ja proovima meie hõimurahvaste kireva köögi retsepte. “Kooli valitud päeval kuni hõimukuu lõpuni kutsume õpetajaid ja õpilasi üles proovima kätt soome-ugri roogade valmistamises,” ütles kultuuripärandi aasta koordinaator Riin Alatalu. “Septembris said kõik huvilised osa hõimuköögi õppepäevadest; kes aga koolipinki ei jõudnud, saavad hõimurahvaste retseptidest parema pildi Ljudmila ja Aivar Ruukeli filmitud videoretseptide abil”.

Oma kogemusest tuleks koolil või klassil koostada vabas vormis ülevaade või reportaaž, kas teksti, heli, pildi või video kujul ning saata see kultuuripärandi aasta toimkonnale. Kõige paremate hõimutoidu valmistamist kajastavate reportaažide vahel valitakse välja võitjad. Lisaks toiduteemalisele elamuspäevale on auhindade seas ka kultuuripärandi-teemalised ekskursioonid.

Projektiga "Hõimupäev koolisööklas" on oodatud liituma kõik Eesti koolid – nii väikesed kui ka suured, nii maal kui ka linnas. Täpsem info projekti, osalemise ja auhindade kohta.

2013. aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, mille raames toimub rohkelt sündmusi üle terve Eesti. Mis on kultuuripärand? Kuidas see tekib? Kellele see kuulub ja kuidas meid puudutab? Kultuuripärandi aastal otsitakse nendele küsimustele vastuseid. Täpsemat infot teema-aasta kohta saab veebilehel ning Facebookis.

Lisainfo:

Triin Männik
Kultuuripärandi aasta kommunikatsioonijuht
Tel 56201104
E-post triin.mannik@parandiaasta.ee