Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

MAFUNi esindajad väisasid Starõje Bõgid

04.11.2013

Soome-ugri noorteühenduse MAFUN esindajad lõpetasid kolmepäevase planeerimisvisiidi soome-ugri kultuuripealinnaks 2014 saavasse Starõje Bõgi külla Udmurdimaal.

Simo Kantele, Olga Tronina ja Oliver Loode viibisid 30. oktoobrist 1. novembrini Starõje Bõgis, Šarkanis ja Ižkaris, kus nad kohtusid kultuuripealinna üritusi ette valmistavate inimestega.

Oliver Loode teatas soome-ugri kultuuripealinnade Facebooki-lehel, et Starõje Bõgi on motiveeritud ja valmis soome-ugri kultuuripealinna tiitli kandmiseks 2014 aastal.

Töökoosolekutel otsustati muu hulgas, et kultuuripealinna aastal põhiürituseks saab rahvusvaheline soome-ugri köögi festival 2014. aasta juulis. Reisi rahastas Soome ühendus Sukukansojen Ystävät RY ja Šarkani rajooni administratsioon.

Starõje Bõgi on 600 elanikuga küla, mis paikneb Šarkani rajoonis 55 kilomeetrit Ižkarist ida suunas. Külas asub põhikool, lasteaed, tervisekeskus, klubi, raamatukogu ja kolhoos Vostok.

Soome-ugri kultuuripealinnade projekti algatas MAFUNi juhatusse kuulunud Oliver Loode. Selle esmärkideks on tugevdada ühtset soome-ugri identiteeti hõimurahvaste seas, tõsta teadlikkust soome-ugri rahvastest ja hoogustada arengut üksikutes soome-ugri piirkondades.

Aastail 2014–2017 valitakse igal aastal üks linn või asula soome-ugri kultuuripealinnaks, seejuures ei tohi tegu olla riigi või Venemaa puhul föderaalregiooni pealinnaga. Seeläbi antakse võimalus piirkondadele, mis vajavad arengusüsti enim.

Kultuuripealinna tiitlikandjalt oodatakse kultuuriprogrammi, mis sisaldaks vähemalt 12 teemakohast üritust, millest üks tähtüritus koondaks nendeks päevadeks piirkonda olulise osa soome-ugri kultuurimaailmast ja aktivistidest. Kultuuripealinn saab Soomelt 3000 eurot toetust projektide läbiviimiseks.

Facebook: Pildid MAFUNi esindajate külaskäigust Starõje Bõgisse