Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Hiite kuvavõistluse peaauhind läks Marimaale

12.11.2013

Tänavu kuuendat korda toimunud Maavalla hiite kuvavõistluse võitis Joškar-Ola teatri peakunstnik Sergei Tanõgin ülesvõttega "Maailmapalvus".

Võidupildil on jäädvustatud kord viie aasta tagant toimuv ülemarimaaline hiiepüha Marimaa Sovetski rajooni Kukmari külas asuvas Tsokmoto hiies, teatas Maavalla koda.

Koja teatel osalesid Venemaal elavate hõimurahvaste esindajad konkursil aktiivselt: võistlusel osalenud seitsme riigi pühapaikade ülesvõtete seas moodustasid suure osa nende pildid.

Võistlusele saadetud piltidel on jäädvustatud sadakond erinevat pühapaika Eestist, Venemaalt, Soomest, Lätist, Rootsist, Indiast, Taist ja Usbekistanist. Eestist on esindatud 13 maakonda, 42 valda ning 40 kihelkonda. Võistluse noorim osavõtja oli 13 ja vanim 68 aastane.

Noorte peaauhinna pälvis Põltsamaa kooliõpilase Dan Müüri ülesvõte Jõgevamaa Põltsamaa vallas asuvast Kalme hiiemäe ohvrikivist. Tallinn-Tartu maantee ääres asuv Kalme hiiemägi on tähistatud ka kui Eesti keskpunkt.  

Peaauhinna võitja saab 400 ning noorte esikoha võitja 200 eurot. Nendega koos antakse välja 18 auhinda, mille hulgas on ajaloolise Võromaa, Virumaa, saarte ning Eesti Rahva Muuseumi eriauhinnad.  

Hiite kuvavõistluse eesmärk on väärtustada ning jäädvustada ajaloolisi looduslikke pühapaikasid ning nendega seotud tavasid ja vaimset pärandit. Võistlus toimub ka järgmisel aastal.

Võistluse avalik tutvustamine ja võitjate autasustamine toimub Hiie väe tunnustamise sündmusel 23. novembril algusega kell 13.00 Tartus Riia 12 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste aulas. Kõik huvilised on oodatud, sissepääs tasuta.

Auhinnatud tööd 

Võistluse lehekülg 

Hiie väe tunnustamise sündmuse kutse

Sergei Tanõgini võidutöö "Maailmapalvus"

Tsokmoto püha hiis, Venemaa Mari Eli Vabariigi Sovetski rajooni Kukmari küla. Üks mari rahva vanemaid hiisi. Maailmapalvus toimub kord viie aasta tagant. Sellistele palvustele koguneb Venemaa erinevatest piirkondadest üle tuhande inimese.

Autor on andnud selle ülesvõtte Creative Commons 3.0 litsentsi tingimustel vabakasutusse.