Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Bõgõ küla alustab rahvusvahelist kultuuriprogrammi

24.01.2014

Soome-ugri kultuuripealinnaks valitud SONY DSCBõgõ (Starõje Bõgi) küla Udmurdimaal korraldab järgmisel nädalal aasta kultuuriprogrammi avava festivali.

Külla on oodata külalisi, keda võetakse vastu udmurdi tava kohaselt ja viiakse läbi kolmest väravast. Nad külastavad kohalikku kooli, kus algab rahvusturismi alane seminar.

Korraldajad on palunud külalistel kaasa tuua soome-ugri rahvusnukke, et koguda neist aasta jooksul kokku terve kollektsioon, mida saaks kohalikus muuseumis eksponeerida.

Festivali aitavad korraldada Šarkani rajoon, Bõgi küla administratsioon, udmurdi noorteühendus Šundõ, soome-ugri noorteühendus MAFUN, regionaalarengu strateegia instituudi nime kandev vabaühendus ja Udmurdi vabariigi rahvuspoliitika ministeerium.

Bõgõ on 600 elanikuga küla, mis paikneb Šarkani rajoonis 55 kilomeetrit Ižkarist ida suunas. Külas asub põhikool, lasteaed, tervisekeskus, klubi, raamatukogu ja kolhoos Vostok.

Soome-ugri kultuuripealinnade projekti algatas MAFUNi juhatusse kuulunud Oliver Loode. Selle esmärkideks on tugevdada ühtset soome-ugri identiteeti hõimurahvaste seas, tõsta teadlikkust soome-ugri rahvastest ja hoogustada arengut üksikutes soome-ugri piirkondades.

Aastail 2014–2017 valitakse igal aastal üks linn või asula soome-ugri kultuuripealinnaks, seejuures ei tohi tegu olla riigi või Venemaa puhul föderaalregiooni pealinnaga. Seeläbi antakse võimalus piirkondadele, mis vajavad arengusüsti enim.

Kultuuripealinna tiitlikandja peab korraldama kultuuriprogrammi, mis sisaldab vähemalt 12 teemakohast üritust, millest üks tähtüritus koondab piirkonda olulise osa soome-ugri kultuurimaailmast ja aktivistidest. Kultuuripealinn saab Soomelt 3000 eurot toetust projektide läbiviimiseks.

URALISTICA: Стартует проект «Быгы – культурная столица финно-угорского мира 2014»