Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Leningradi oblast ehitab põlisrahvastele küla

14.02.2014

Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko andis oma kolleegidele ülesande koostada piirkonna põlisrahvaste küla projekt; pole aga teada, kas sellest tuleb vabaõhumuuseum või reservaat. 

Drozdenko märkis, et küla võiks ehitada Peterburist lääne pool asuvasse Koltuši kõrgendikule. Tema sõnul võiks ehitus valmis saada kahe või kolme aastaga. Projekteerimise ja ehitamisega hakkab tegelema kohaliku omavalitsuse, rahvustevaheliste suhete ja usundite komisjon.

Peterburist kümmekond kilomeetrit lääne pool olev piirkond pole ei isurite, vadjalaste ega vepslaste põline piirkond. Täpsemalt oblastijuht oma plaanidest teada ei andnud – kas vähesed allesjäänud põlisrahvaste esindajad on kavas ümber asustada või tuleb sinna vabaõhumuuseumi laadne küla.

Idee rajada põlisrahvaste küla tuli kuberneril näitusel "Põlisrahvaste maailm: projektid 2013", mis on väljas oblastivalitsuse hoones. Põlisrahvaste näitusel on väljas isurite, vadjalaste ja vepslaste tikandid, kudumid ja keraamika. Näitusel on eksponeeritud ka noorte moekunstnike valmistatud rahvarõivad.

Национальный акцент: В Ленобласти построят деревню коренных народов