Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Buranovskie Babuški kiitis Putini tegevuse heaks

18.03.2014

Eurovisioonil kuulsaks saanud udmurdi memmede ansambli Buranovskije Babuški liikmed kirjutasid alla Venemaa kultuuritegelaste kirjale, et toetada president Vladimir Putini tegevust Ukrainas. 

Buranovskije Babuški (Brangurt Pesjanaijos) kirjutas täies koosseisus alla Venemaa kultuuriministeeriumi lehel avaldatud toetusavaldusele, kus 150 Venemaa kultuuritegelast toetavad Venemaa presidendi seisukohta Ukraina ja Krimmi küsimuses.

"Neil päevil, kui otsustatakse Krimmi ja meie kaasmaalaste saatus, ei saa Vene kultuuritegelased olla ükskõiksed külma südamega vaatlejaid. Meie ühine ajalugu ja juured, meie kultuur ja vaimne päritolu, meie põhiväärtused ja keel ühendab meid igavesti.

Me tahame, et meie rahvaste ja kultuuri ühtsusel oleks tugev tulevik. Sellepärast avaldame me kindlalt toetust Venemaa Föderatsiooni presidendi positsioonile Ukraina ja Krimmi küsimuses," seisab avalduses.

Tuntud nimedest on kirjale alla kirjutanud veel näiteks näitlejad Oleg Tabakov, Aleksei Batalov, Sergei Bezrukov ja Mihhail Bojarski. Samas on paljud Venemaa kultuuritegelased väljendanud neil päevil oma toetust Ukraina iseseisvusele.

Украинская правда: Действия Путина одобрили "Бурановские бабушки" и Валерия

Деятели культуры России — в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму