Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ilmus raamat ingerisoomlastest 20. sajandil

03.04.2014

Kirjastuses Argo ilmus Taisto Raudalaineni mahukas teos "Oma maa ubina äitsen. Ingerisoomlased 20. sajandil", mis käsitleb põhjalikult Peterburi lähistel elanud ingerisoomlaste traagilist saatust. 

Teos esitab ingerisoomlaste loo kronoloogilises järgnevuses alates tsaariaja lõpu suhteliselt liberaalsest õhustikust läbi küüditamiste, suure terrorilaine ja sõjasündmuste kuni kaasajani.

Autor analüüsib seoseid Vene tsaaririigis aset leidnud arengute, Nõukogude Venemaa suurriiklike ambitsioonide ja külma sõja aegse tegelikkuse vahel ning vaatleb, kuidas sellega seonduvad Eesti, Soome ja ingerisoomlased.

Raamat otsib vastuseid Eesti ajaloouurimises ja sotsiaaluuringutes seni napilt esitatud küsimustele, miks viisid 20. sajandi sündmused ingerisoome rahvusrühma tema olemise servale ja milline on nende kogukondade praegune olukord.

Teos rajaneb paljuski eluloojuttudel, aga ka kirjalikel mälestustel, arhiividokumentidel ning varasematel ajalookäsitlustel, moodustades eestikeelse lugeja jaoks ainulaadse terviku.

Taisto Raudalaineni raamatu esitlus on Tallinna raamatumessil rahvusraamatukogu nurgasaalis 4. aprillil kell 16.00.