Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kultuuripealinn Bõgõ avas kodulehekülje

03.04.2014

Soome-ugri kultuuripealinnaks valitud Bõgõ küla Udmurdimaal avas internetis oma kodulehe, teatas kultuuripealinnade programmi eestvedaja Oliver Loode.

Bõgõ kodulehelt saab lugeda, et Bõgõd külastab Ungari suursaadik Venemaal István Íjgyártó, Bõgõ osaleb ülevenemaalisel näitusel "Turism. Sport. Puhkus" ning et kohalik memm Lida õpetab huvilisi kuduma kaltsuvaipu. 

Lehel on teade, et 18. ja 19. juulil on Bõgõs ees ootamas kultuuripealinna aasta tähtsündmus – soome-ugri toidufestival Bõg-Bõg. Seal võistlevad soome-ugri kokad oma meisterlikkuses, aga korraldatakse ka külaturismi ja brändingu alane seminar ning räägitakse traditsioonilise kultuuri esitlemisest tänapäevasel moel. 

Bõgõ (Starõje Bõgi) on 600 elanikuga küla, mis paikneb Šarkani rajoonis 55 kilomeetrit Ižkarist ida suunas. Külas asub põhikool, lasteaed, tervisekeskus, klubi, raamatukogu ja kolhoos Vostok.

Soome-ugri kultuuripealinnade projekti eesmärkideks on tugevdada ühtset soome-ugri identiteeti hõimurahvaste seas, tõsta teadlikkust soome-ugri rahvastest ja hoogustada arengut üksikutes soome-ugri piirkondades.

Aastail 2014–2017 valitakse igal aastal üks linn või asula soome-ugri kultuuripealinnaks, seejuures ei tohi tegu olla riigi või Venemaa puhul föderaalregiooni pealinnaga. Seeläbi antakse võimalus piirkondadele, mis vajavad arengusüsti enim.

Kultuuripealinna tiitlikandja peab korraldama kultuuriprogrammi, mis sisaldab vähemalt 12 teemakohast üritust, millest üks tähtüritus koondab piirkonda olulise osa soome-ugri kultuurimaailmast ja aktivistidest. Bõgõ 2014 programmis viiakse kultuuripealinna egiidi all läbi ligi 20 projekti.

8. juunil peab Bõgõ küla päeva ja 18. oktoobril tähistab Palezjani festivaliga hõimupäeva. Kultuuripealinn saab Soomelt 3000 eurot toetust projektide läbiviimiseks, toetanud on ka Eesti hõimurahvaste programm.

Peale kodulehe saab Bõgõ tegemisi jälgida ka sotsiaalvõrgustikes VKontakte ja Facebook.

Kultuuripealinna Bõgõ kodulehekülg

Bõgõ Facebookis

ja

VKontakte'is