Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tallinnas, Tartus ja Narvas tulevad permikomi õhtud

MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Pressiteade
17.03.2014

MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab Tallinna ülikoolis ja Kloostri Aidas 19. märtsil permikomi kultuuri tutvustavad õhtud, Tartus Eesti Rahva Muuseumis on soome-ugri hõimurahvaid tutvustava üritustesarja selle hooaja teine õhtu 20. märtsil.

Kolmapäeval, 19. märtsil kell 17.00 algab Tallinna ülikooli Astra maja (Narva mnt 29) ruumis A046 soome-ugri keelesugulasi tutvustava üritustesarja „S-ugrisugulased“ teine õhtu „Mur-mar-mor-kom“. Seekord on külas permikomid, kelle iidne kultuur on tihedalt seotud metsaga.

Etnograaf Vassili Gagarin räägib, mis on permi loomastiil ja milline on permikomide tavandimaailm. Ajaloodoktor Aleksander Tšernõhh tutvustab oma raamatuid „Permi rahvaste traditsiooniline folkloor“ ja „Eestlased Permi krais: ajalooline ülevaade“. Noor kodanikuaktivist Svetlana Koltšurina arutleb, kas permikomidel on tulevikku.

Õhtul kõlab ka permikomi rahvamuusika: ansambli Mitša Asõv liige Vassili Gagarin tutvustab permikomi folkloori ja traditsioone, Peterburi teatriakadeemia üliõpilane Anastassia Utrobina esitab traditsioonilisi permikomi laule. Esitlusele tuleb ka Anatoli Balujevi dokumentaalfilm „Hõbehobune“ (2011), mis on mõjus pilguheit permikomide tänapäevaellu.

Kell 20.00 algab permikomi tantsuklubi Kloostri Aidas (Vene 14), kus Anastassia Utrobina ja Vassili Gagarin tutvustavad permikomi folkloori ja kombeid ning toimub permikomi tantsude ja rahvuslike mängude õpituba.

20. märtsil kell 18.00 algab permikomi õhtu Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas (Kuperjanovi 9). Tartu õhtu programm on sama, mis eelmisel päeval Tallinna ülikoolis.

21. märtsil on komi muusikud ja etnograafid külas Narva Keskraamatukogus, üritus algab kell 17.00.

Ürituste korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Tallinna ülikooli maastiku ja kultuuri keskus ja eesti keele ja kultuuri instituut, Theatrum, ERM, Narva keskraamatukogu. Toetavad hõimurahvaste programm ja kultuurkapital.

Tallinna ürituste plakat

Lisateave:
MTÜ Fenno-Ugria Asutus
6445119, 6445155, 644 9270
info@fennougria.ee
www.fennougria.ee