Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi tantsud Tartu tantsuklubis 23.04

Tartu tantsuklubi: Udmurdi tantsud
23. aprillil 2014 kell 20.00–24.00
Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)


Tiigi seltsimajas (Tiigi 11) toimuvas Tartu tantsuklubis on üle mitme aasta huvilistel võimalus õppida peamiselt Lõuna-Udmurtiast pärit rahvatantse ja laulumänge. Tartus õppivad ja elavad udmurdid on teinud oma folklooriansambli Jumšan Gur ehk Peoviis, mis tegutseb juba 2006. aastast ning udmurdid tutvustavad meelsasti oma kodukoha rahvakultuuri, kui neid esinema kutsutakse. Ansambli koosseis on tegutsemisaja jooksul pidevalt muutunud, kuna see koosneb peamiselt tudengitest. Samas on ka staažikamaid osalejaid, kes on ansambli koosseisus olnud selle algusajast peale. Udmurdi tantsude õppimine läheb ladusamalt, kui tantsijatel on jalas kõva tallaga kingad või saapad.

Jumšan gur esinemas hõimupäevade raames hõimupäevade suurel pärimusmuusikakontserdil Tartu ülikooli aulas 17. oktoobril 2013. aastal: YouTube

Jumšan gur esinemas 2. novembril 2012. aastal udmurdi õhtul Urvaste seltsimajas: YouTube

Tantsuklubisse on oodatud rahvamuusikasõbrad, kes peavad lugu nii õppimisest kui ka lihtsalt lustimisest.

Vahepeal tantsitakse tuttavaid 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse külapidude tantse Eestist ning palju kaugemaltki.

Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja sõpru.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp ja Tartu Kultuuriaken.


Ansambel Jumšan Gur