Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

EKA soome-ugri ekspeditsiooni näitus Narva kolledžis, avamine 29.04

30.04.2014

Teisipäeval, 29. aprillil kell 17.00 avatakse Tartu ülikooli Narva kolledži fuajees Eesti kunstiakadeemia 36. soome-ugri ekspeditsiooni näitus "Piirist ja piiritusest".

1978. aastal Eesti kunstiakadeemia professori Kaljo Põllu algatatud soome-ugri uurimisreiside näol on tegu juba aastakümnetevanuse traditsiooniga, kus igal suvel võetakse ette ligi kuuajaline uurimisreis mõne soome-ugri rahva juurde. 2013. aasta suvel olid kunstitudengid antropoloogilistel välitöödel Narvas, Narva-Jõesuus, Kudrukülas, Jaanilinnas ja Vanakülas. Välitööde eesmärgiks oli uurida Narva piire – nii füüsilisi, mõttelisi kui metafoorseid – ja seda, kuidas kohalikud neid piire tajuvad.

Piiriteema on alati aktuaalne, eraldades üht ruumi teisest, piir on ka nende ruumide kokkupuutepunktiks ja ühisosaks. Riigipiir ei ole ainult allkirjastatud leping, vaid ka kehaline kogemus. Toetudes välitöödel kogutud muhedatele jutustustele, ongi näituse keskmes piiri kehalisuse aspekt. Kuidas piir lõhnab? Mis maitse on piiril? Kas piirist saab läbi hammustada? Kas piiril on püksid jalas? Ja kui piiri ei ole… kas siis on piiritus?

Välitöödel osalesid Kalle Keskrand, Hendrik-Julius Kits, Mihkel Reha, Eva Sepping, Ave Taavet, Madis Tuuder ja välitööde juhendaja Marika Alver.

Ekspeditsiooni läbiviimist toetas Eesti Kultuurkapital, Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs.

Lisateave:
Marika Alver
55529199
marika.alver@artun.ee