Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Esimene rahvusvaheline soome-ugri filmifestival Eestis algab juunis

Nisi Masa Estonia
Prastuli Selts

PRESSITEADE
05.05.2014

Esimene rahvusvaheline soome-ugri filmifestival Eestis – FUFF (Finno-Ugric Film Festival) toimub 4.–8. juunini 2014 Tsiistre linamuuseumis Misso vallas Võrumaal.

FUFF on lühifilmifestival, mille eesmärk on tekitada huvi soome-ugri mängufilmide ja eksperimentaalfilmide vastu. Festivalil linastuvad filmid, mille autorid on soome-ugri filmitegijad ja mis käsitlevad soome-ugri teemasid. Tsiistre linamuuseumi külakinos jõuab vaatajateni ligikaudu 50 filmi soome-ugri väikerahvaste – handi, vepsa, isuri, udmurdi, handi, seto, mari, liivi – filmitegijatelt.

Samuti linastuvad festivalil eesti, soome ja ungari lühimängufilmid ning eksperimentaalfilmide valik kogu maailmast – Koreast Saksamaani. Festivali võistlusprogrammis osalevad soome-ugri väikerahvaste filmid.

Festivalil on ka stsenaristika õpituba, kus osalevad lühimängufilmide režissöörid ja stsenaristid. Õpituba juhendavad kirjanik Mart Kivastik Eestist ja režissöör Daniel Erdelyi Ungarist.

Kahel festivalipäeval saab peale filmide nautida ka pärimusmuusikakontserti.

"Festivali teeb eriliseks selle toimumiskoht Eesti piirialal Võrumaal. Festivalile ootame inimesi, kes peavad lugu ehedast soome-ugrilastele omasest elu- ja looduskeskkonnast ja väärtustavad lühimängufilmide eripära," selgitab festivali kunstiline juht Edina Csüllög.

Filmifestivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja, kirjanik Kauksi Ülle.

Soome-ugri filmifestivali toetavad Eesti Kultuurkapital, hõimurahvaste programm ja Eesti Filmi Instituut. Sponsoriteks ja partneriteks on Ungari suursaatkond Eestis, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Budampex, MTÜ ERAA, Löfbergs Lila, Rõngu Pagar, Nopri meierei, tõlkebüroo A&A Lingua, Piusa Savikoda ja Katapult Films.

Festivali korraldavad Nisi Masa Estonia ja Prastuli Selts.

Lisainfo: www.fuff.ee

Kontakt:
Edina Csüllög
+372 5740 1874+372 5740 1874
sara.kisari@gmail.com