Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Hõimuklubi: Ungari – head ja vead 21. mail kell 17.00 EKIs

MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Pressiteade
19.05.2014

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse hõimuklubi kevadhooaeg Eesti Keele Instituudis lõpeb 21. mail kell 17.00 algava Budapesti ülikooli õppejõu ja Eesti aupeakonsuli Ungaris Andres Bereczki loenguga „Ungari – head ja vead“.

Ungari 2014. aasta aprilli parlamendivalimistel saavutas suure võidu paremtsentristlik erakond Fidesz, kes sai üle poole parlamendikohtadest. Äärmuspopulistlik rahvuslaste partei Jobbik tegi aga ajaloo parima tulemuse, saades üle 20% valijate häältest. Lähenevate europarlamendi valimiste eel ennustatakse mõlemale suurt edu.

Sellised arengutendentsid on pannud muretsema Euroopa Liidu instantsid, kes on Fideszi ja Jobbikut süüdistanud demokraatiareeglite rikkumises, sõnavabaduse piiramises ja vähemusrahvuste tagakiusamises. Samas on Fideszi juhtimise ajal oluliselt paranenud Ungari majanduslik olukord, riigivõlg ja eelarve defitsiit on vähenenud, tööpuudus on kahanenud ja Ungari majanduskasvuks kavandatakse tänavu 3%. Kütusehinnad langevad, tulumaks väheneb. Intensiivsemalt on hakatud tegelema välisungarlaste küsimustega.

Seega on ühel pool Euroopa Liidu paha poiss Ungari ja teisel pool rahva armastatud parempoolse Fideszi juhitud Ungari. Eesti aupeakonsul Andres Bereczki teebki oma ettekandes juttu Ungari tänapäevasest olukorrast, peatudes põhjalikumalt majandus- ja poliitikaküsimustel. Ta käsitleb ka Ungari rahvuspoliitikat ja tulevikuperspektiive.

Hõimuklubi korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus koos Eesti Keele Instituudiga. Toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Eesti Kultuurkapital. Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

Ürituse plakat

MTÜ Fenno-Ugria Asutus
6445119, 6445155
www.fennougria.ee