Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Festivali FUFF I parim film oli "Loomad vepslaste elus"

12.06.2014

Esimese soome-ugri filmifestivali FUFF I parima filmi auhinna pälvis Larissa Smolina ja Vladimir Slavovi film "Loomad vepslaste elus", mis jutustab vepslastele olulistest loomadest ja nendega seotud uskumustest.

4.–8. juunini Tsiistre linamuuseumi külakinos Võrumaal peetud festivalil sai parima režissööri auhinna setode ülemsootska Aarne Leima filmiga "Peko päiv".

Ivan Golovlevi pärjati parima operaatoritöö eest filmis "Naftaväli". Lisaks andis žürii välja kaks eripreemiat: Olga Konkovale ja Denis Kuzminile soome-ugri väikerahvaid tutvustavate lühijoonisfilmide eest ning Denis Kornilovi filmile "Herakles", mis räägib udmurdi küla piinavast alkoholiprobleemist.

Žürii, kuhu kuulusid ungari režissöör Daniel Erdelyi ja operaator Paul Nurme, hindas auhindade jagamisel enim filme, mille keskseks teemaks on väikekultuuride hoidmine.

Festivali stsenaristika töötubades, mida juhatasid Daniel Erdelyi ja kirjanik Mart Kivastik, osales 15 soome-ugri väikerahvaste esindajat. Festivalil osales külaliste ja vabatahtlikena 18 erineva riigi ja rahvuse esindajat.

Festivali kunstiline juht Edina Csüllog jäi festivaliga rahule: "Mul on hea meel, et soome-ugri filmitegijatel oli lõpuks võimalus kokku saada, arendada stsenaariumiideid professionaalsete filmitegijate juhendusel, vaadata filme, luua plaane koostööks tulevikus. Loodame ellu viia festivali ajal tekkinud idee luua soome-ugri filmifond, mis tegeleb soome-ugri filmide andmebaasi loomise, koolitamise ja soome-ugri väikerahvaste hulgast pärit filmitegijate toetamisega."

Filmifestivali patroon oli soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle. Festivali korraldasid Nisi Masa Estonia ja Prastuli Selts.