Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Laulu-ja tantsupeol viibisid ka soome-ugri külalised

07.07.2014

Tänavust laulu- ja tantsupidu tulid MTÜ Fenno-Ugria Asutuse kutsel vaatama ka Venemaa soome-ugri rahvaste esindajad Karjalast, Komimaalt, Marimaalt ja Udmurdimaalt, et tutvuda Eesti koorilaulu ja rahvatantsu traditsioonidega ning tihendada Eesti ja soome-ugri rahvaste koostööd.

Eestisse saabusid Karjala vabariigi kultuuriminister Jelena Bogdanova, Venemaa soome-ugri rahvaste keskuse juhataja Tatjana Barahhova Komimaalt, Marimaa filharmoonia direktor Erik Juzõkain, mäemari kultuuritöötajad ning soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ esindajad Udmurdimaalt.

Külalised kohtusid 4. juulil kultuuriministeeriumi asekantsleri Anne-Ly Reimaa ja välissuhete osakonna juhataja asetäitja Madis Järvega, et vahetada teavet laulu- ja tantsupidude ja muude rahvuslike kultuursündmuste kohta.

Karjala vabariigi kultuuriminister kõneles Karjala laulupidude traditsioonist ja avaldas lootust, et selle taaselustamisest võtaksid osa kaasa ka eestlased. Räägiti ka hõimupäevade tähistamisest ja sooviti arendada koostööd, eriti rahvusliku käsitöö ja loomemajanduse arendamise valdkonnas.

Õhtupoolikul toimus soome-ugri laulupeoliste koosviibimine Fenno-Ugria Asutuses. Peopäevadel tutvusid külalised Tallinnaga, vaatasid laulupeorongkäiku ja tantsupeoetendust, kuulasid kontserte ja külastasid vabaõhumuuseumi. Varasemad saabujad said osa ka tuleteekonnast.

Huvi Eesti tantsu- ja laulupidude vastu on soome-ugri rahvaste seas suur. Külalised olid laulupeosündmustest, meie rahva ühtsusest ja hingejõust pisarateni liigutatud. Muljet avaldas ka suurepärane peokorraldus. Kõik nad loodavad peost saadud energialaengu ja ülevad emotsioonid kodumaale viia ning nende varal ka oma rahva suurpidusid arendada. Unistuseks on tuua järgnevatele pidudele ka mõni oma rahva kollektiiv.

Külaliste vastuvõtmist toetasid hõimurahvaste programm ja kultuuriministeerium.