Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eesti sulgeb saatkonna Ungaris

24.07.2014

Eesti saatkond BudapestisValitsus otsustas tänasel istungil sulgeda 30. septembriks saatkonna Ungaris, sinna määratakse mitteresideeriv suursaadik.

Eesti ja Ungari hea ja tihe kahepoolne suhtlemine jätkub ka tulevikus nii Euroopa Liidus kui NATOs, kinnitab välisministeerium. Eestil on Ungari pealinnas Budapestis aupeakonsul András Bereczki. Samuti jätkub Eesti Instituudi tegevus Budapestis.

Ungari saatkonna konsulaarpiirkonda kuuluvaid Horvaatiat ja Sloveeniat on kavas edaspidi katta kaasakrediteeringutega teistest saatkondadest.

"Peamine põhjus ongi see, et meie välisteenistuse võrk peab olema paindlik. Et vajadusel teeme kuskil esindusi juurde ja kuskil tuleb neid ka kinni panna, sest rahakott ei ole piiramatu," selgitas välisminister Urmas Paet ERRi teatel valitsuse pressikonverentsil.

"Vaadates nii majandusvaldkonda, väliskaubanduse valdkonda kui ka konsulaarjuhtumite arvu, siis leidsime, et praegusel hetkel on otstarbekas see saatkond sulgeda ja vabanevat ressurssi kasutada mujal," märkis välisminister.

Eesti investeeringud Ungarisse moodustavad 0,12% kõigist Eesti investeeringutest mujale maailma. Aastane ekspordi kogumaht oli mullu 28 miljonit eurot ning viimase aasta jooksul tehti saatkonnas 61 konsulaartoimingut. "Nagu te ka ise näete, siis ükski neist numbritest pole teab mis märkimisväärne," sõnas Paet.

Ungari otsustas sulgeda oma saatkonna Eestis mõne nädala eest.

Välisministeerium: Eesti sulgeb saatkonna Ungaris

ERR: Eesti saatkond Ungaris suletakse 30. septembriks