Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Sargveres elustub soomeugrilaste pärimus (Tartu Nefa Rühm)

PRESSITEADE
13.08.2014

Esmaspäeval, 11. augustil algas Sargvere mõisas pühapäevani kestev soome-ugri noortele mõeldud animatsiooni töötuba, mille käigus valmivad soomeugrilaste pärimusest inspireeritud lühianimatsioonid.

Esmakordselt toimuva ürituse eesmärk on tugevdada eesti noorte kultuurisidemeid teiste soomeugrilastega ning luua isiklikke kontakte erineva kultuuritaustaga noorte vahel. Töötoas on esindatud mitmed soome-ugri rahvad: komid, marid, udmurdid, ungarlased, ingerisoomlased, ersad ja eestlased.

"Usume, et üheskoos väikese kunstiprojekti kallal töötades õpivad noored ületama kultuuri- ja keeleerinevusi ning tekib mingi uus tunnetuslik ühtsus. Põnevaid tulemusi võib anda ka vana pärimuse ümbermõtestamine animatsiooni keeles, mis on üks nooremaid ja tehnoloogilisemaid kunstiliike üldse," kommenteeris ettevõtmist üks projekti koordinaatoritest Ave Taavet.

Nädala aja jooksul valmivad lühianimatsioonid on inspireeritud töötoas osalevate soomeugrilaste folkloorsetest lugudest. Valminud filmid esilinastuvad pühapäeval, 18. augustil kell 18.00 Sargvere mõisas.

Lisaks animatsioonidele toimub ka Maailmafilmi õhtu, kus näidatakse valikut Maailmafilmi festivalile saabunud filmidest (www.worldfilm.ee).

Töötuba korraldab Tartu ülikooli etnoloogia- ja folkloristikatudengeid ühendav organisatsioon Tartu Nefa Rühm.

Toetajad: hõimurahvaste programm, Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu ja AS Leibur.

http://nefa.ut.ee/ugrianimation
http://nefa.ut.ee

Lisainfo:
Jaanika Jaanits: 56562213, jaanikajaanits@gmail.com
Ave Taavet: 56278338 avetaavet@gmail.com