Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eestis peetakse soome-ugri vikipeediaseminari

21.08.2014

MTÜ Wikimedia Eesti korraldab 22. augustil Tartus Vikipeedia ja soome-ugri keelte teemalise seminari ning seejärel 23.–24. augustil Vikipeedia töötoa Suure Munamäe jalamil.

Seminar on kõigile huvilistele avatud ning algab Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna hoone (Jakobi 2) ruumis 428 kell 10.00. Töökeeled on inglise ja vene.

Soome-ugri keeltest on omakeelne Vikipeedia peale eestlaste, soomlaste ja ungarlaste olemas ka saamidel (põhjasaami), võrokestel, vepslastel, niidu- ja mäemaridel, ersadel ja mokšadel, permi- ja sürjakomidel ning udmurtidel.

Seminaril kuulatakse ettekandeid sellest, milline on nende Vikipeediate olukord ja kuidas võiksid Vikipeedia ning muud vabade teadmiste ja vaba tarkvara projektid kaasa aidata väiksemate soome-ugri keelte säilimisele ning kuidas omakeelsete Vikipeediate olemasolu vähemuskeelte kõnelejate seas teadvustada ja arendada.

Seminaril ja töötoas osalevad Vikipeedia kaastöölised ja keeleaktivistid Eestist, Soomest, Ungarist ja Venemaalt. Laupäeval ja pühapäeval toimuvatel tõlketalgutel katsetatakse Eestis loodud uut vabavaralist arvutiprogrammi Minority Translate, mis lihtsustab Vikipeedia artiklite tõlkimist ühest keelest teise. Samuti arutatakse edasise koostöö võimalusi soome-ugri keelsete Vikipeediate vahel.

Seminari ja töötoa korraldamist toetavad Wikimedia Foundation ja hõimurahvaste programm.

MariUver: Pildid seminarist ja venekeelne ülevaade