Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Valmib elektrooniline saami-vene sõnastik

02.09.2014

Murmanski oblastis on testimisjärgus elektrooniline saami-vene sõnaraamat, mida on arendatud viimase aasta jooksul rahvusvahelise Saami Nõukogu toetusel.

Sõnaraamatu peamine arendaja on saami aktivistist programmeerija Sergei Nikolajev. Projekti partneriteks on saami pärandi ja arengu fond ning koolasaami raadio.  

Saami-vene sõnaraamatut ajendas looma asjaolu, et kildinisaami keeles pole kaasaegseid koolitusprogramme laste ja noorte jaoks. See probleem kerkis esile projekti "Saami muinasjutud" ettevalmistamisel.

Peale sõnaraamatu on kavas luua neli koolitusprogrammi koolasaami lasteaialastele ja noorematele kooliealistele ning noortele.

Saami pärandi ja arengu fondi aseesimees Andrei Danilov ütles ajakirjanikele, et kohalikud Venemaa ametiasutused ei toetanud rahaliselt mitte ühtegi projekti ja seetõttu tuli neil abi otsida välismaalt.

Ettepanekud toetada kildinisaami keele kaasaegsete õppevormide arendamist tehti Põhjala rahvaste piirkondlikule keskusele, hariduskomiteele ja teistele asjaomastele asutustele, kuid vastuseid ei saadud.

Uralistica: Разработан электронный саамско-русский словарь