Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Venemaa kaotas regionaalarengu ministeeriumi

08.09.2014

Venemaa president pani tänase seadlusega kinni regionaalarengu ministeeriumi, rahvuspoliitika koordineerimine läheb kultuuriministeeriumi alla, teatas Kremli pressiteenistus.

Seadluse kohaselt tehti selline otsus riigijuhtimise süsteemi parandamiseks. Rahvuspoliitika, rahvusvähemuste ja põlisrahvaste õiguste kaitse ning Venemaa rahvaste rahvuskultuuri arendamisega hakkab nüüdsest tegelema kultuuriministeerium.

Regionaalarengu ministeeriumis tegutses rahvussuhete riikliku poliitika osakond ning mitmed soome-ugri liikumise liidrid avaldasid lootust, et ministeeriumi võib muuta Venemaa rahvuspoliitika ministeeriumiks, nagu see 1990. aastatel oli.

Rahvussuhete riikliku poliitika osakonna juhataja Aleksandr Žuravski aga ei paistnud silma erilise sõbralikkusega soome-ugri rahvaste suhtes. Ingerisoomlaste seltsi Inkerin Liitto esimees Aleksandr Kirjanen ütles tema kohta Finugorile, et tema vastumeelsus soomlaste suhtes pole saladus.

Inkerin Liitto saatis ministeeriumisse palve arvata ingerisoomlased Venemaa väikesearvuliste põlisrahvaste ametlikku nimekirja, kuid dokumendid jäidki ministeeriumisse toppama. Sama lugu oli ka ižmakomidega, kellel oleks põlisrahva staatus kergendanud põhjapõtrade kasvatamist traditsioonilise elutegevusena.

Samuti on Žuravski võtnud sõna keelepesade metoodika vastu ja nõudnud soome-ugri rahvusvahelise konsultatiivkomitee peakorteri üleviimist Venemaale.

Mitu aastat tagasi tegi regionaalarengu ministeerium Soomele ettepaneku lisada Venemaa soome-ugri rahvaste kultuuriprojektide toetusrahale vahendeid ka omalt poolt, kuid soomlaste läbirääkimised Venemaa ministeeriumiga ei andnud viimaks mingeid tulemusi.

Finugor: Путин упразднил минрегион, за национальную политику теперь отвечает минкультуры РФ