Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Hõimupäevad kulgesid edukalt

03.11.2014

Oktoobri lõpuga said Eestis läbi ka hõimupäevade üritused, mida korraldati juba 26. korda nii Fenno-Ugria Asutuse eestvedamisel kui ka eri asutuste ja ühenduste omal algatusel.

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse kutsel saabusid Eestisse hõimupäevadele traditsiooniliselt pärimusmuusikaansamblid, kes esinesid suurtel kontsertidel Tallinnas, Tartus ja Viljandis ning ka väiksemate kohtade koolides ja rahvamajades.

Ersasid ja mokšasid esindas tänavu folkansambel Merema, marisid  kandleansambel Šõžarvlä, permikomisid Mitša Asõv, udmurte noorte folk-rokkansambel Silent Woo Goore, isureid Šoikkulan Laulut ja Talonmerkit.

Põhjarahvastest olid kohal neenetsi, handi, mansi ja sölkupi rahvalaulikud, Soomest saabus kandlemängija, ungari rahvamuusikat mängis Hungarian FolkEmbassy. Kontsertidel esinesid ka Eesti soome-ugri kogukondade ansamblid.

Hõimupäeval, 18. oktoobril oli Tallinnas rahvusraamatukogus suur konverents "Põlisrahvad, traditsioonid ja majandus", mis oli pühendatud metsaneenetsi kirjaniku, luuletaja ja põhjapõdrakasvataja Juri Vella (1948–2013) mälestusele. Konverentsil osales 121 registreeritud külalist.

Ka hõimupäevakontserdile Tallinnasse Mustpeade majja kogunes ligi 200 inimest. Lisaks aga toimusid Tallinnas ja Tartus filmi- ja kirjandusõhtud, Eesti Soome-Ugri Rahvaste Ühendus korraldas rahvusraamatukogus kultuurifestivali ARTE, Narva kolledžis oli kaks konverentsi, kirikuorganisatsioonid ja kogudused korraldasid koostöökohtumisi ning jumalateenistusi.