Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi memmede ansambel on algkoosseisult üle võetud

05.11.2014

Kuulus udmurdi ansambel Buranovskije Babuški on loovutanud nime teisele koosseisule, mis teeb ilma Venemaa meelelahutusmaailmas ja esineb kõikjal, Brangurti (Buranovo) memmed on muudatustest nördinud.

3. novembril esines Buranovskije Babuški (Brangurt Pesjanaiös) Kremlis Aleksandra Pahmutova mälestuskontserdil, 31. oktoobril andsid nad kontserdi Austrias. 7. detsembril on ansamblil kavas esineda koos prantsuse lauljanna Mireille Mathieuga udmurdi aasta avamisel Moskvas.

Ansambli juhid andsid sügise algul teada, et kollektiivi koosseis on vahetunud professionaalsete artistide vastu. Buranovskije Babuški praegune kunstiline juht Anna Prokopjeva ütles Moja Udmurtijale, et juhtunu dikteerisid ärireeglid ja meelelahutusäri on juba kord selline.

Produtsent Ksenia Rubtsova selgitas, et selle projekti eesmärgiks oli anda võimalus ka teistele Udmurdimaa elanikele suurel laval esineda. Buranovskije Babuški on tema sõnul muutunud juba liikumiseks, millega võivad liituda kõik, kes hingelt noored. Endise kaheksa ansambli liikme asemele on võetud 20 inimest, kellest kaheksa esineb ja 12 on varus.

Vanaemad olid juba emotsionaalselt väsinud, olles viis aastat järjest esinenud, leidis Rubtsova. "Räägitakse ja kirjutatakse, et oleme kõik haigeks jäänud, aga ei ole. Me ehitame kirikut. Tahaks nutta. Me võime veel ringi sõita ja meil on vaja raha, et kirik lõpuni ehitada," rääkis üks ansambli endistest liikmetest, Granja Baissarova Moja Udmurtijale.

Ansambli endine juht Olga Tuktarjova nentis samas, et vanal koosseisul pole lepingu järgi end võimalik isegi pildistada lasta, küll aga ei kavatse nad seda tingimust täita. Vana koosseis kavatseb esinemisi jätkata nime all Babuški iz Buranovo (Vanaemad Buranovost). 

30. oktoobril osalesid nad oma küla kiriku kellade paigaldamise tseremoonial. Püha Kolmainu kirik sai kuus kella, millest suurim kaalub 326 kilogrammi. Memmede eestvedamisel restaureeritud kirik on juba peaaegu valmis, jäänud on teha mõned sisetööd.

Udmurdi vabariigis Pitši (Malaja) Purga rajoonis Brangurti (Buranovo) külas elavate naiste ansambel Brangurt Pesjanaiös (Buranovskije Babuški) tegutses enne kuulsaks saamist ligi 20 aastat. Kuulsust kogusid nad sellega, et püüdsid ühendada udmurdi traditsioonilise laulu ja rockmuusika. 

2012. aastal pääsesid nad lauluga "Party for everybody" Bakuus Eurovisiooni finaali ja said seal teise koha. 2009. aastal esines ansambel ka Eestis hõimupäevadel, 2011. aastal käisid nad külas Setomaal. 

Моя Удмуртия: Под именем «Бурановских бабушек» теперь выступает другой коллектив

Лента.Ру: Новые «Бурановские бабушки» выступят на юбилее Пахмутовой


Дни.ru: "Бурановские бабушки" возьмут к себе Матье

Вечерняя Москва: «Бурановские бабушки» омолодились!