Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Udmurdi memmed esinevad Brangurt Pesjanaiös nime all

20.11.2014

Kuulus udmurdi memmede ansambel loovutas nime Buranovskije Babuški produtsentide tahtel uuele koosseisule ja esineb nüüd udmurdikeelse nime Brangurt Pesjanaiös all.

Brangurt Pesjanaiös jätkab esinemisi Udmurdimaal ja kogub raha oma küla kiriku taastamiseks. Laupäeval on neil Brangurti (Buranovo) kultuurimajas loominguline kohtumine.

Buranovskije Babuški esines uudendatud koosseisus esimest korda 30. augustil Moskvas. 31. oktoobril andsid nad kontserdi Austrias. 7. detsembril on ansamblil kavas esineda koos prantsuse lauljanna Mireille Mathieuga udmurdi aasta avamisel Moskvas.

Ansambli juhid andsid sügise algul teada, et kollektiivi koosseis on vahetunud professionaalsete artistide vastu. Buranovskije Babuški kunstiline juhi Anna Prokopjeva sõnul dikteerisid juhtunu ärireeglid ja meelelahutusäri on juba kord selline.

Produtsent Ksenia Rubtsova selgitas, et projekti eesmärgiks oli anda võimalus ka teistele Udmurdimaa elanikele suurel laval esineda. Endise kaheksa ansambli liikme asemele on võetud 20 inimest, kellest kaheksa esineb ja 12 on varus. Enamus neist on pärit Ižkari lähedalt Ludorvaist.

Buranovskije Babuški (Brangurt Pesjanaiös) tegutses enne kuulsaks saamist ligi 20 aastat. Kuulsaks said nad sellega, et püüdsid ühendada udmurdi traditsioonilise laulu ja rockmuusika. 2012. aastal pääsesid memmed lauluga "Party for everybody" Bakuus Eurovisiooni finaali ja said seal teise koha.

Моя Удмуртия: Первый коллектив «Бурановских бабушек» продолжает выступать под другим именем