Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Moskvas Kremli palees avati udmurdi aasta

08.12.2014

Moskvas algas udmurdi aasta – Kremli palees korraldati sel puhul pühapäeval suurejooneline kontsert, kus esines ansambli Buranovskije Babuški uus koosseis koos prantsuse lauljanna Mireille Mathieuga.

Tuhandetele pealtvaatajatele esinesid Udmurdimaa parimad loomingulised kollektiivid ja esinejad: ansambel "Italmas", folklooriteater  "Aikai", Votkinski krezimängijate ansambel, Valentina Pudova, Nadežda Utkina, Svetlana Rutškina.

Erikülalisena saabus festivalile kuulus prantsuse laulja Mireille Mathieu. Kontserdil osalesid ka Kubanimaa kasakakoor, Vitas, Ilja Reznik, Soso Pavliašvili ja teised Venemaa artistid.

Udmurdi vabariigi juht Aleksander Solovjov ütles üritusel, et ta on kindel, et Udmurdimaale lisandub nüüd sõpru ja paljud avastavad nende kaunis piirkonna uuel moel. Kontserdile tulnutel said tutvuda ka vabariigi saavutustega – väljas olid stendid, kus demonstreeriti arengut kõigis suuremates majandussektorites ja sotsiaalsfääris.

Udmurdi aasta Moskvas on pühendatud Udmurdimaal Votkinskis sündinud helilooja Pjotr Tšaikovski 175. sünniaastapäevale. Plaanis on sõlmida viieaastane koostöölepe Moskva ja Udmurdi vabariigi vahel.

Моя Удмуртия: Год Удмуртской Республики в Москве открылся

YouTube: Светлана Ручкина и показ мод шарканской трикотажной фабрики. Открытие года Удмуртии в Москве

 

YouTube: Мирей Матье и Бурановские бабушки. Открытие года Удмуртии в Москве

ИА REGNUM Год Удмуртии в Москве в 2015 году будет посвящен 175-летнему юбилею Чайковского