Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

"Vepsa muinasjutud" ja pärimuspärastlõuna 10.01 Nukuteatris

19.12.201410. jaanuaril kell 15.00 etendus "Vepsa muinasjutud" Nukuteatri ovaalsaalis, 
kell 15.45 pärimuspärastlõuna folkloorinõukoguga muuseumi ruumides

"Vepsa muinasjutud": Kolm humoorikat lugu eestlaste sugulasrahvalt. Lavastuses kõlavad vepsa muinasjutud "Naeris katusel", "Kuidas vahetada viiskude vastu lehma" ja "Koputaja". Etendusse kaasatakse ka lapsed, kes saavad loomanukkude hääli teha ja koos näitlejaga lugude jutustajaks olla.

Pärast etenduse lõppu algab NUKU muuseumis tore pärimuspärastlõuna, kus on võimalik lähemalt tutvuda vepsa ja soome-ugri kombestikuga. Tegemist on suurepärase võimalusega veeta üks tore pärastlõuna kogu perega. Etenduse publikule on üritus tasuta. Pärimuspärastlõunat viivad läbi Sandra Suurkask ja Ene Lukka-Jegikjan Eesti Folkloorinõukogust.

Pilet etendusele: 8 € laps, 4 € saatja Piletilevist

Venemaal, meist umbes 700–800 kilomeetri kaugusel, asub Vepsamaa. Seal elasid kord eit ja taat, kellest räägitakse palju lugusid – näiteks sellest, kuidas nende ukse taha kuri koputaja tuli, ning sellest, kuidas taat viisupaari vastu lehma sai, või sellest, kuidas eit ja taat maja katusele naeri istutasid. Etendusse kaasatakse ka lapsed, kes saavad loomanukkude hääli teha ja koos näitlejaga lugude jutustajaks olla.

Vepslased on eestlaste ja soomlaste lähedased keelesugulased. Eestis elas 2011. aasta rahvaloenduse andmetel 54 vepslast. Näiteks Narva nimi on keeleteadlaste arvates tuletatud neil aladel elanud vepsalaste keelest, kus sõna narva tähendab juga, koske või kärestikku.