Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tänavune Seto Folk on soome-ugri teemaline

05.01.2015

Näitame keelt 26-28 juunil 2015Tänavu juuni lõpus peetav muusika- ja matkafestival Seto Folk võtab oma järgmise aasta teemaga "Näitame keelt!" fookusesse soome-ugri rahvaste pärimusmuusika ja väikekeeled.

Seto Folgi soome-ugri teema on seotud sellega, et 2015. aastal saab Setomaal asuvast väikesest Obinitsa külast soome-ugri kultuuripealinn.

"Festivaliga Seto Folk tahame innustada nii meie soome-ugri keelesugulasi kui ka teisi Euroopa väikekeeli kõnelevaid rahvaid julgelt oma keelt näitama, suuremate rahvaste assimileerimispüüdlusi trotsima ning oma keeles oma kultuuri uhkusega edasi kandma," kirjutavad festivali korraldajad oma kodulehel.

Seto Folk on nende sõnul festival, mis toob kokku matka- ja muusikahuvilised üle Eesti ja avardab lavakultuuri piire. Laadaplatsil müüvad meistrid kohalikku käsitööd, süüa saab seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust. Külapeo vaimus on avatud seto kirmaseplats, mis laseb suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust.

Seto Folgi kontserdid ei koondu ühele suurele lavale, vaid pakuvad elamusi üllatavate esinemispaikade näol. Kontserdid tulevad lodja peal, päikesetõusul järve ääres, metsalagendikul, talumuuseumi arhailises rehealuses.

Seto Folgi matkaprogramm viib festivali külastajad Setomaa metsadesse, kus kohalikud giidid ja RMK matkajuhid aitavad üles leida erilised kohad, mida üksi avastades ei leiaks. Peale käsitöö-, tantsu-, pilli- ja leeloõpitubadele on festivalil võimalik osaleda ka eri keelepesades, et saada algteadmisi seto, võro, udmurdi või hoopis loomade ja lindude keelest.

Seto Folk toimub tänavu 27. ja 28. juunil Värskas.

Seto Folk