Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Jamali Neenetsi politsei tahab soetada põhjapõtru

09.01.2015

Jamali Neenetsi ringkonna politsei tõstatas küsimuse põhjapõtrade soetamisest, kui oli tutvunud mulluse kuritegevusstatistikaga, kirjutab Izvestija.

Jamali rajoonis registreeriti eelmise aasta üheksa kuu jooksul 163 kuritegu, millest 127 olid sooritatud põliselanike esindajad. Enamik neist olid joobes toime pandud olmekuriteod nagu korrarikkumised, kaklused või vargused.

Politsei nõupidamistel arutati ajalehe andmeil, et kurjategijad pagevad sageli tundrasse raskesti ligipääsetavatesse piirkondadesse, kust korrakaitsjad neid kätte ei saa. Seepärast oleks hea, kui politseinikel oleksid peale mootorsaanide olemas ka põhjapõdrad.

"Arusaadav, et tehnika on tehnika. Mootorsaan võib puruneda või tundrasse kinni jääda, kuid põhjapõdrad töötavad alati," rääkis Izvestijale ringkonna siseministeeriumi esindaja Irina Pimkina. Põhjapõdrad oleksid tema sõnul vajalikud ka jaoskonnapolitseinikele, kes osutavad abi kohalikele inimestele ja viivad tundrast välja haigeid.

2012. aastal välja antud Venemaa siseministeeriumi käskkiri sätestab politsei käsutuses olevate loomade toidunormid. Selle õigusakti kohaselt võivad korrakaitsjatel olla peale traditsiooniliste hobuste ja koerte ka veel põhjapõdrad, eeslid ja kaamelid.

Venemaa politsei põhjapõtradele on päevas ette nähtud 0,5 kg kaera, 1 kg heina, 1 kg rukki- ja nisujahu segust 1. sordi leiba ning 6 kg põdrasamblikku. 

Venemaa kaitseministeerium soetas mõned aastat tagasi 150 eeslit ja muula mägibrigaadide tarbeks. Need loomad on end Izvestija väitel tõestanud kui vähenõudlikud ja mägismaal liikumiseks sobilikud loomad. Põhjapõdrad aga on patrullimiseks olemas ka Soome põhjapiirkondade politseinikel.

Известия: МВД закупит служебных оленей для регионов