Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Markelov jäi Mari Eli vabariigi juhi ajutiseks kohusetäitjaks

15.01.2015

2001. aastast peale Mari Eli vabariiki juhtiv Leonid Markelov sai Venemaa presidendilt ajapikendust ja jätkab oma ametikohal ajutise kohusetäitjana.

Markelovi kolmas ametiaeg lõppes 15. jaanuaril ning eelnevalt oli meedias kirjutatud, et ta ei pruugi saada kooskõlastust neljandaks ametiajaks.

Hiljuti algatati Marimaal mitu menetlust riigivara müümise ja soodushinnaga rendile andmise kontrollimiseks, mida seostati Izvestija teatel vabariigi juhi võimaliku väljavahetamisega. Kui Markelov 2008. aastal kolmandat korda regioonijuhiks valiti, siis hoiatas toonane president Dmitri Medvedev, et neljandaks ametiajaks pole tal erilist lootust oma kohale jääda.

Kohalik poliitik Aleksei Gorbunov rääkis ajalehele Izvestija, et kõik ootavad vabariigi juhtkonnas muutusi, sest majanduslik olukord on keeruline. Parimad võimalused vabariigi juhiks saada on tema sõnul Mihhail Babitšil, kes aga võib omakorda sellele kohale sokutada Veniamin Vassiljevi.

Markelov on Marimaa president alates 2001. aasta jaanuarist. Tema ametisoleku aastatel on Marimaal läbi pekstud või tapetud kümneid ajakirjanikke, rahvusliikumise aktiviste ja opositsionääre ning võimude kritiseerijaid. Mari keele õpetamise maht on vähenenud, samuti nagu ka mari kultuuri osa ühiskonnas.

MariUver: Маркелов назначен временно исполняющим обязанности Главы Марий Эл

MariUver: Продление полномочий главы Марий Эл под вопросом